شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/29 18:09:00
سرویس سیاسی

ابوترابی فرد: سیاست آمریکا مبتنی بر ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مسیحیان است

رییس شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی گفت: ایجاد اختلاف میان اسلام و مسیحیت از اهداف جدی آمریکاست که مناسبات نزدیک ایران و روسیه، بسیاری از معادلات آمریکا در منطقه را تغییر خواهد داد.

به گزارش خانه ملت، رادیک ایسکوژین معاون رئیس شورای فراکسیون در امور نظارت بر تامین فعالیت پارلمانی روسیه و هیات همراه بعد از ظهر سه شنبه با سید محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار ابوترابی فرد با اشاره به روند گسترش روابط دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی گفت: پارلمانهای دو کشور نقش تعیین کننده ای در گسترش و تقویت هکاریهای همه جانبه فیمابین دارند .

وی سیاست آمریکا را بر ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مسیحیان مبتنی دانست و افزود: ایجاد اختلاف میان اسلام و مسیحیت از اهداف جدی آمریکاست که مناسبات نزدیک ایران و روسیه، بسیاری از معادلات آمریکا در منطقه را تغییر خواهد داد.

رییس شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی در  ادامه با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و فروپاشی شوروی سابق باعث برداشته شدن دیوار بی اعتمادی بین دو کشور گردید ، گفت : اکنون  نیز مواضع مستقل روسیه و ایران در برابر یک جانبه گرایی آمریکا باعث نگرانی شدید آمریکا شده است.

رادیک ایسکوژین نیز با ابراز خرسندی از شرکت هیات روسی در دومین اجلاس مجمع عمومی مجالس آسیایی بر گفت وگوی بیشتر مسوولان دوکشور برای اتخاذ مواضع مشترک در مسایل مختلف تاکیدکرد.

وی گفت: پارلمانهای ایران و روسیه می توانند بر روابط اقتصادی دو کشور تحرک بیشتری بخشیده و در زمینه های علمی و فن آوری نوین نیز از تجارب یکدیگر بهره مند گردند .

ایسکوژین در پایان بر اراده کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه با ایران تاکید کرد.  

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet