شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/08/12 11:42:16
سرویس صحن
طاهری در تذکر شفاهی:

چرا این روزها بورس قرمز است؟

نماینده مردم زنجان در مجلس دلایل قرمز بودن بازار سهام در شرایط سوددهی شرکت‌ها را تشریح کرد.
چرا این روزها بورس قرمز است؟ نماینده مردم زنجان در مجلس دلایل قرمز بودن بازار سهام در شرایط سوددهی شرکت‌ها را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202105104202007463.jpg چرا,این,روزها,بورس,قرمز,است؟ Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی طاهری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 12 آبان ماه( مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه این روزها بورس وضعیت خوبی ندارد، گفت: این در حالی است که وضعیت سوددهی شرکت‌ها در شرایط مناسبی است و نباید بورس منفی یا قرمز باشد که دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال‌های گذشته زیان شرکت‌های بورسی برطرف شده و امروز سوددهی خوبی دارند اما به دلیل بی‌اعتمادی که با گذشت زمان برطرف می‌شود شاهد قرمز بودن بورس هستیم. از سوی دیگر اگر سود سهام‌ها برای مردم تشریح شود و سهام در سامانه سجا ارائه شود می‌توان مجدد اعتماد مردم را به بورس برگرداند.

وی تأکید کرد: عدم ثبات اقتصادی از دیگر دلایل قرمز بودن بورس است، باید نگرانی فعالان اقتصادی در زمینه مالیات، گمرک و اصلاح اقتصادی برطرف شود تا بتوانند برای 10 تا 15 سال برنامه‌ریزی داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: از آنجایی که اکثر حقوقی‌ها، شرکت‌های دولتی هستند باید هر چه سریعتر تغییر مدیریتی آنها تعیین تکلیف شود. سردرگمی مدیریتی حقوقی‌ها مسئله مهمی است. از سوی دیگر باید نسبت به اصلاح ساختاری نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بورس اقدام کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet