هدر اصلی
1388/09/17 13:33:00
سرویس صحن
بادامچیان در گفتگو با خانه ملت خبر داد:

احتمال صدور ‌حکم‌حکومتی برای هدفمندکردن یارانه ها

**نماینده مردم تهران گفت: ممکن رهبر انقلاب برای تعیین تکلیف نهایی هدفمند کردن یارانه ها حکم حکومتی بدهند؛ اما این مسئله بسته به تشخیص ولی فقیه است.

اسدالله بادامچیان نماینده تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: ممکن است درخواست حکم حکومتی هم صورت بگیرد؛ اما درخواست مبنای صدور نیست. برای صدور حکم حکومتی فقط نظر ولی فقیه عادل شرط است.

وی خاطر نشان کرد: ایشان می توانند در یک مورد جزئی هم نظر بدهند و در یک مورد کلی هم بگویند نه نظر نمی دهم. در هر صورت تشخیص آن با خود ایشان است.

نماینده تهران در پاسخ به این سوال که آیا دولت در این مرحله می تواند درخواست استرداد لایحه هدفمند کردن یارانه ها را مطرح کند، گفت: دولت قبل از طرح این لایحه در مجلس می تواند لایحه اش را پس بگیرد و پس از طرح در مجلس برای استرداد لایحه نیازمند رای نمایندگان است؛ اما زمانی که لایحه به شورای نگهبان می رود و قانون می شود دولت باید آن را اجرا کند.
وی افزود: دولت در عین حال راههای قانونی دیگری نیز پیش رو دارد و اگر دیدیم اجرای لایحه به مصلحت کشور نیست دولت می تواند پیشنهاد مسکوت گذاردن آن را برای 6 ماه به مجلس بیاورد.

نماینده تهران اظهار داشت: یک بخش از تاخیر رئیس جمهور در رائه لایحه بودجه طبیعی است چرا که رئیس جمهور منتظر تصویب هدفمند کردن یارانه‌ها بود تا بعد از آن بودجه را به مجلس بدهند.

بادامچیان در پاسخ به این سوال که گفته می شود مجلس و دولت تلاش می کنند تا با رفع اختلافات بین‌خود مانع از ارجاع این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت شوند، گفت: تا جای که بشود ترجیح این است که این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نرود و در نهایت اگر مشکلی داشته باشد ولی فقیه مشکل را حل می کنند؛ چرا که بر اساس قانون، هماهنگ سه قوه ولی فقیه عادل است.

وی تاکید کرد: از دولت می خواهیم که لایحه بودجه سال آینده را به سرعت به مجلس بفرستد تا ضمن اینکه لایحه هدفمند کردن یارانه در شورای نگهبان بررسی می شود، بودجه هم در مسیر رسیدگی قرار گیرد.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: نظر مجلس همکاری با دولت تا جایی است که قانون دست مجلس را باز گذاشته است و همانطور که در موضوع هدفمند کردن یارانه ها دیدیم نمایندگان دست دولت را در ابعاد مختلف باز کردند ولی آن بخش از تغییرات که متوجه قانون اساسی تبعا مجلس نمی تواند خلاف قانون اساسی مصوبه ای داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet