هدر موبایل
1386/08/29 20:03:00
سرویس بین الملل

رئیس هیأت پارلمانی مالزی: باید از فرصت های جهانی شدن استفاده کنیم

رئیس هیأت پارلمانی مالزی گفت: با توجه به روند جهانی شدن باید از فرصت های آن استفاده کنیم .

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس هیأت پارلمانی مالزی در اختتامیه دومین نشست مجمع عمومی مجالس ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران گفت: علیرغم اختلافات جغرافیایی و تنوع فرهنگی همه ما به دموکراسی و همبستگی و هماهنگی اعتقاد داریم.

 رئیس هیأت پارلمانی مالزی خاطرنشان ساخت: باید همکاریها و ارتباطات فی مابین را افزایش دهیم و برای ایجاد صندوق پول تلاش نماییم.

 وی در ادامه گفت: تجربه سال 1993 به مانشان داد که باید در منطقه خود نهادهای مالی داشته تا ما را در سطح آسیا کمک نماید.

 رئیس هیأت پارلمانی مالزی افزود: برای ایجاد این صندوق از آن حمایت خواهیم کرد. ایجاد صندوق مبارزه با فقر باعث خواهد شد تا ارتباطات بهتری میان کشورهای آسیایی در زمینه های مالی ، صنایع حمل و نقل ، ارتباطات و علوم فناوری به وجود آید.

 وی تصریح کرد: ما فکر می کنیم فساد تضعیف کننده دولت هاست و به همین علت نیز باید بخش خصوصی و نهادهای مدنی را تقویت نماییم.

رئیس هیأت پارلمانی مالزی افزود: ما حمایت خود را از برنامه های سازمان ملل در خصوص برنامه مبارزه با فقر اعلام می نماییم و باید گفت در زمینه فساد تنها مجازات کافی نیست و پیشگیری بهتر از درمان است.

 وی با اشاره به اینکه جهانی سازی به صورت متوازن  می تواند منجر به ابداعات و توسعه اقتصادی و تویعه های فناوری شود گفت: جهانی سازی می تواند فرصت هایی را برای کشورهای آسیایی برای انتقال تکنولوژی و فناوری اطلاعات داشته باشد.

وی در پایان حمایت خود را از حقوق تمام اعضای NPT برای توسعه انرژی هسته ای و مقاصد صلح آمیز بدون هیچگونه تبعیض قطعنامه 1699 و 1744 اعلام نمود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet