هدر اصلی
1388/09/17 14:21:00
سرویس اقتصادی
فولادگر خبر داد:

لایحه اصلاحی سیاست‌های اصل 44 در مجلس

**رییس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی از ارائه، بررسی و لایحه اصلاحی سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس خبر داد.

حمیدرضا فولادگر روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: تغییرات لازم در خصوص لایحه اصلاحی اصل 44 قانون اساسی در ماده 5 که مربوط به بانک‌ها و موسسات اعتباری است مربوط می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در قانون فعلی اصل 44 قانون اساسی، اشکالاتی در خصوص بانک‌هایی که قابلیت واگذاری داشته یا بانک‌هایی که توسط بخش خصوص قرار است ایجاد شود مشاهده می‌گردد.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در لایحه ارائه شده دولت به مجلس سقف مشخصی برای اشخاص حقیقی به میزان 5 درصد و برای اشخاص حقوقی به میزان 10 درصد تعیین شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر لایحه اصلاحیه اصل 44 قانون اساسی در مجلس به تصویب برسد علاوه بر تعیین سقف مشخص، برخی محدودیت‌های قانونی هم رفع می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: هم اکنون دولت با آن دسته از کشورهای خارجی که خواستار روابط اقتصادی هستند محدودیت‌هایی دارد، که با تصویب شدن لایحه اصلاحیه قانون اصل 44 قانون اساسی این موارد هم رفع می‌شود.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است دولت در لایحه اصلاحی اصل 44 قانون اساسی در قالب ماده واحده، ضرورت‌هایی را در نظر گرفته که آن را به مجلس ارائه کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بررسی لایحه اصلاحی اصل 44 قانون اساسی، بحث‌های مقدماتی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی در خصوص قانون فعلی ماده 5 بانک‌ها و موسسات اعتباری در قالب جلسات مقدماتی صورت گرفته است.

فولادگر یادآور شد: کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی وظیفه نظارت و پیگیری قانون اصل 44 قانون اساسی را به عهده دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet