هدر موبایل
1388/09/17 13:22:00
سرویس صحن

شهرزاد خواستار رسیدگی به مشکلات دیوان محاسبات شد

**نماینده مردم اصفهان خواستار رسیدگی به مشکلات دیوان محاسبت کشور شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد کریم‌ شهرزاد نماینده اصفهان با اخطار اصل 54 قانون اساسی با بیان این که دیوان محاسبات کشور مستقیماً زیر نظر مجلس شورای اسلامی است، گفت: رییس و دادستان کل دیوان با معرفی کمیسیون برنامه و بودجه توسط مجلس انتخاب می‌شوند.

وی افزود: از اصل 54 چنین استنباط می‌شود که دیوان زیر نظر مجلس است و بایستی کار خود نظارت داشته باشد. البته خلاء قانونی در این رابطه وجود دارد که همکاران اصلاحیه‌ای تهیه کرده‌اند که به موقع مطرح خواهد شد.

شهرزاد تصریح کرد: طی ماه‌های اخیر باتوجه به اینکه دادستان دیوان و رییس آن دو هویت مستقل دارند و جداگانه از مجلس رای می‌گیرند در جریان انجام وظیفه به خاطر اختلاف نظر‌ها و دیدگاه‌های کارشناسی و حقوقی که بین دیوان محاسبات و دادستان دیوان به وجود آمده است، یکسری فشارهایی را از سوی رییس دیوان بر دادستان این نهاد وارد کرده است به طوری که با کمال تاسف آن گونه دادستان برای بنده و تعدادی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرده‌اند حتی این فشارها در حدی است از دادن کارمند به ایشان مضایقه می‌شود و ایشان مجبور شده از راننده خود به عنوان کارمند برای انجام امور اداری استفاده کند.

وی گفت: این جای بسیار تاسف است دستگاهی که بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی است و مستقلاً و مستقیماً از مجلس رای گرفته به خاطر انجام وظیفه یک بخش بخواهد آن را تحت فشار قرار دهد.

نماینده اصفهان از هیات رییسه خواست تذکراتی را به رییس دیوان دهند تا این مشکل رفع شود.

باهنر نیز که ریاست جلسه‌علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به وی گفت: از رییس کمیسیون برنامه و بودجه می‌خواهم این موضوع را در اسرع وقت بررسی کند و گزارش رسمی اعضای کمیسیون را به هیات رییسه تقدیم کند.

پوراردشیر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet