هدر اصلی
1388/09/17 15:39:00
سرویس بین الملل

ابوترابی فرد با رییس مجلس مناطق اندونزی دیدار کرد

**سید حسن ابوترابی‌فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در چهارمین نشست مجمع عمومی مجمع پارلمان آسیایی به اندونزی صفر کرده است صبح امروز سه‌شنبه با گوسمان رییس مجلس مناطق اندونزی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت محمد حسن ابوترابی‌فرد در این دیدار با تاکید بر اشتراکات و پیوند‌های عمیق دینی، فرهنگی فی‌مابین و نقش با اهمیت دو کشور در جهان اسلام، گفت: همکاری نزدیک ایران و اندونزی می تواند در تقویت توان اقتصادی، سیاسی قاره آسیا و ارتقاء جایگاه جهانی اسلام در معادلات جهانی موثری باشد.

وی با اشاره به همکاری نزدیک مجالس دو کشور در تاسیس مجمع پارلمانی آسیایی تصریح کرد: همکاری و هماهنگی مجالس ایران و اندونزی در بالندگی و تحکیم جایگاه APA کاملاً در تعاملات آسیا و جهان تاثیر‌گذار بوده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار اطمینان کرد با تقویت روابط دو کشور در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و پارلمانی عرصه‌های جدیدی فرا روی همکاری دوستانه فی‌مابین گشوده خواهد شد.

در ادامه این دیدار گوسمان رییس مجلس مناطق جمهوری اندونزی نیز بر اهمیت توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران برای کشورش تاکید کرد و افزود: اندونزی برای تقویت و تحکیم روابط دوستانه در عرصه‌های گوناگون اقتصادی،‌سیاسی،‌صنعتی با ایران اهمیت فراوانی قایل است.

وی افزود: دو کشور ظرفیت‌های گسترده‌ای برای همکاری و تعامل دوستانه در راستای منافع مشترک دارند که باید از آنها بهره برد.

رییس مجلس مناطق اندونزی با اشاره به توافقات دو کشور در بخش‌های گوناگون به ویژه صنعتی و احداث پالایشگاه و کارخانه تولید کود شیمیایی در اندونزی توسط ایران خواستار اجرای سریع‌تر این توافقات شد و تاکید کرد: اجرایی شدن توافقات عرصه را برای همکاری بین دو کشور را فراهم خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet