ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1400/08/28 10:51:00
سرویس اقتصادی
خانی عنوان کرد:

انضباط در بازار مسکن با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در اسرع وقت قانون مالیات بر خانه‌های خالی را اجرایی کند گفـت: اجرای این قانون ضمن کاهش قیمت خانه موجب انضباط در بازار مسکن می‌شود.
انضباط در بازار مسکن با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در اسرع وقت قانون مالیات بر خانه‌های خالی را اجرایی کند گفـت: اجرای این قانون ضمن کاهش قیمت خانه موجب انضباط در بازار مسکن می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105191683258.jpg انضباط,در,بازار,مسکن,با,اجرای,قانون,مالیات,بر,خانه‌های,خالی Icana

علی‌اصغر خانی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ابلاغ آیین نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس توسط دولت، گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی و لوکس یکی از مباحث جدی کمیسیون عمران مجلس در دروه یازدهم بود که پس از بررسی های مفصل با حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها، کارشناسان و مختصصان دانشگاهی تدوین و در صحن علنی به تصویب رسید و هم اکنون دستگاه‌های دولتی به ویژه وزارت اقتصاد و دارایی به عنوان متولی اصلی موظف به اجرای دقیق آن هستند.  

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خانه‌هایی که عرف جامعه بوده و عموم مردم هم از آن‌ها استفاده می‌کنند کاملا مشخص است. اما برخی افراد به دنبال زندگی متفاوت در خانه‌هایی با متراژ بالا و تجهیزات لوکس هستند که البته تعداد این خانه‌های چندان زیاد نیست و چیزی حدود 4 درصد خانه‌های کشور را تشکیل می‌دهد. لذا تلاش کردیم با تصویب قانونی از خانه های لوکس مالیات اخذ کنیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس ادامه داد:اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی به دلیل تعداد بالا واحدهای خالی از سکنه در صورت عرضه به بازار تاثیری مثبتی در کاهش قیمت‌ها خواهند داشت.

وی گفت: برخی افراد که بیش از 100 واحد خالی در اختیار دارند با ترفندهای مختلف اعم از انجام معاملات صوری و ... تلاش می‌کنند، خانه‌های خالی خود را مخفی نگه داشته و از پرداخت مالیات فرار کنند از این رو دولت باید با جدیت این قانون را اجرایی کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه تغییر و تحولات دولت به دو طرح اصلی کمیسیون عمران شامل مالیات بر خانه های خالی و جهش تولید مسکن ضربه زد و اجرای آن را به تاخیر انداخت. هم اکنون هم امیدواریم با روی کار آمدن دولت جدید، قانون مالیات بر خانه های خالی در اسرع وقت جرایی شود چرا که ضمن کاهش قیمت موجب انضباط در بازار مسکن می‌شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet