هدر موبایل
1388/09/18 09:22:00
سرویس بین الملل
ابوترابی‌فرد در نشست مجمع عمومی مجمع پارلمان آسیایی:

هزاره سوم، هزاره آسیاست

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ظرفیت‌های عظیم انسانی، اقتصادی و سیاسی آسیا، هزاره سوم را هزاره آسیا خواند.

"سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد" نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دومین روز از چهارمین نشست مجمع عمومی مجمع پارلمان آسیایی صبح امروز چهارشنبه  طی سخنانی در مجمع عمومی APA با تاکید بر ظرفیت‌های عظیم انسانی، اقتصادی و سیاسی آسیا، هزاره سوم را هزاره آسیا خواند و افزود: آینده متعلق به ملت‌های آسیایی است و مردم این قاره با تکیه بر امکانات گسترده انسانی، علمی و فناوری خود، نظام استکباری و سلطه کنونی حاکم بر جهان را از میان خواهند برد.

وی بزرگترین چالش‌ فراروی جامعه انسانی و ملل آسیایی را نظام استکباری و زیاده خواه حاکم بر جهان دانست که با تکیه بر فناوری‌های نوین، قدرت علمی، اقتصادی و سیاسی و غول رسانه‌ای خود درصدد مصادره منافع ملی کشورهای در حال توسعه و تحکیم نظام یک جانبه‌گرایی است.

ابوترابی‌فرد در ادامه تاسیس مجمع پارلمانی آسیایی را گامی بلند به سوی همگرایی و تقویت همکاری‌های همه جانبه کشورهای آسیایی دانست و افزود: مجمع پارلمانی آسیایی می‌تواند نقش مهمی در جهت اتخاذ استراتژی و قوانین واحد برای مقابله با چالش‌های فرا روی ملت‌های آسیایی از جمله فقر و فساد، قاچاق مواد مخدر و همچنین اقلام فرهنگی، حفظ محیط زیست و مبارزه با تروریسم از پارلمان‌های آسیایی ایفا نماید.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین گفت: اقدامات رژیم اشغالگر قدس علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه نمونه بارزی از جنایت علیه بشریت است که از سوی جامعه جهانی محکوم شده است.

وی بر مسئولیت خطیر مجمع پارلمانی آسیایی در قبال مردم مظلوم فلسطین و مقابله با اقدامات و جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

ابوترابی‌فرد همچنین با بیان این که مجمع مجالس آسیایی با ایجاد ساختاری توانمند و کارآمد گام‌های موفقی برداشته است، افزود: ضرورت دارد همکاری‌های پارلمانی میان مجالس آسیایی وارد مراحل عملی و اجرایی شود.

وی در همین راستا طرح قوانین مشترک بین پارلمان‌های آسیایی را بسیار مهم دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet