ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1400/09/07 09:33:53
سرویس سیاسی
حیدری:

آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت لابی آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که انتظار می رود دیدارهای مقامات کشور با دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب فنی و دور از مسائل سیاسی باشد.
آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت لابی آمریکا است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که انتظار می رود دیدارهای مقامات کشور با دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب فنی و دور از مسائل سیاسی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202105106053471953.jpg آژانس,بین,المللی,انرژی,اتمی,تحت,لابی,آمریکا,است Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر اخیر دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، گفت: فلسفه وجود آژانس بررسی و مدیریت برنامه هسته ای در دنیا است انتظارمی رود که این نهاد بین المللی بی طرف رفتار کرده و تنها موضوعات هسته ای را در دنیا برنامه ریزی و نظارت کند.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس ادامه داد: متاسفانه آژانس در ارتباط با ایران همواره ملاحظات سیاسی داشته و این ملاحظات سیاسی باعث می شود از مسیر اصلی و فنی منحرف شود چرا که تحت تاثیر لابی آمریکایی و صهیونیستی قرار می گیرد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه آژانس تحت تاثیر لابی و فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی است راستی آزمایی های ایران را تایید کرده با این حال ملاحظات سایسی باعث شده دستاوردهایش زیر سوال برود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ایران کاملا در چارچوب پروتکل ها و قوانین آژانس فعالیت هسته ای داشته از این رو هیچگونه نگرانی از این ناحیه نداریم، حتی در چارچوب برجام انجام بازرسی های بیشتر را پذیرفته ایم اما از زمانی که تعهدات برجامی در قبال ما عملی نشد انتظار داریم آژانس از منافع هسته ای ما نیز دفاع کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: انتظار می رود دیدارهای گروسی با مقامات ایران کاملا تخصصی و دور از مسائل سیاسی باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet