شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/09/07 10:15:13
سرویس صحن
جهت تامین نظر شورای نگهبان؛

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد

نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاحاتی از طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی موافقت کردند.
طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاحاتی از طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202108103642623547.jpg طرح,تعیین,تکلیف,کارشناسان,بیمه,کشاورزی,اصلاح,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح تبصره 1 ماده واحده این طرح با 198 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 265 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده واحده  و تبصره اصلاح شده این طرح؛

ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را به صورت قرارداد کار معین ساماندهی کند.

تبصره1: کارشناسان بیمه کشاورزی که در حال حاضر قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و حسب مورد از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی یا بانک کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (48) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند پس از گذراندن دوره های آموزشی مرتبط، بر اساس تخصص و متناسب با نیاز دستگاه های مربوطه، ظرف حداکثر دو سال به صورت قرارداد کار معین ساماندهی می گردند.

در ادامه نمایندگان به بررسی تبصره 5 ماده واحده این طرح پرداختند و آن را با 227 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 266 نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره 5 ماده واحده اصلاح شده این طرح؛

بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل اصلاح ماده (81) قانون مالیات های مستقیم مصوب  3/12/1366 با اصلاحات و الحاقات بعدی تامین می گردد.

ماده (81) قانون مالیات های مستقیم مصوب  3/12/1366 با اصلاحات والحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح شد:

«ماده 81- درآمدهای اشخاص حقیقی که حاصل از کلیه فعالیت های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوغان داری احیای مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات می باشد از پرداخت مالیات معاف است.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet