هدر موبایل
1388/09/18 11:19:00
سرویس صحن
با تعریف اصطلاحات و واژه‌های متن لایحه

بررسی جزییات لایحه توسعه ابزارهای اجرای اصل 44 آغاز شد

**بررسی جزییات لایحه توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرا و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس پس از تصویب کلیات این لایحه، بررسی جزییات آن را با تعریف و مشخص کردن معانی اصطلاحات و واژه‌های به کار رفته در متن لایحه آغاز کردند.

بنابراین گزارَش، مجلس "گواهی سرمایه‌گذاری" را اوراق بهادار متحد الشکلی که توسط صندوق سرمایه‌گذاری منتشر و در ازاء سرمایه‌گذاری اشخاص در صندوق با درج مشخصات صندوق و سرمایه‌گذار و مبلغ سرمایه‌گذاری به آنها ارائه می‌شود، تعریف کرد.

همچنین با تصویب مجلس، "سهام شناور آزاد" بخشی از سهام شرکت‌ است که دارندگان آن همواره آماده عرضه و فروش آن سهام می‌باشند و قصد ندارند با حفظ آن قسمت از سهام، در مدیریت شرکت مشارکت نمایند.

نمایندگان "سازمان بورس و اوراق بهادار" را سازمانی تعریف کردند که به موجب قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است و در این قانون از آن به عنوان "سازمان" یاد می‌شود.

براساس مصوبه مجلس، "نهاد واسط" به یکی از نهادهای مالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران گفته می‌شود که می‌تواند با انجام معاملات موضوع عقود اسلامی نسبت به تامین مالی از طریق انتشار اوراق بهادار اقدام نماید.

همچنین "صندوق سرمایه‌گذاری" نهاد مالی است که منابع مالی حاصل از انتشار گواهی سرمایه گذاری در موضوع فعالیت مصوب خود سرمایه گذاری می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet