شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/09/09 10:26:04
سرویس سیاسی
عسگری:

رفتار ترکیه درباره حقابه ایران دیپلماتیک نیست

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد که با دیپلماسی می توان تضییع حقابه ایران را جبران کرد.
رفتار ترکیه درباره حقابه ایران دیپلماتیک نیست رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد که با دیپلماسی می توان تضییع حقابه ایران را جبران کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106269441711.jpg رفتار,ترکیه,درباره,حقابه,ایران,دیپلماتیک,نیست Icana

محمد جواد عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تضییع حقوق ایران از سویه ترکیه با احداث سد، گفت: اقدام ترکیه غیرعرفی و غیر دیپلماتیک است؛ آبی که از حوزه کوه های ترکیه به سمت ایران، عراق و سوریه می آید متعلق به همه کشورهای منطقه است. ترکیه با نگاه سیاسی خود سد زده که امیدواریم با استفاده از دیپلماسی مشکل را حل کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی در مجلس اظهار داشت: متولی رعایت حقابه کشورها سازمان فائو، سازمان بهداشت جهانی و همه نهادهای بین المللی است که انتظار می رود همه فعال شوند و تعادلی در دیپلماسی آب بین کشورها ایجاد کنند. البته با وزارت خارجه مکاتبه ای داشته ایم تا با وزرای خارجه و کشاورزی ترکیه وارد مذاکره شویم و موضوع حق آبه ایران را پیگیری کنیم.

نماینده مردم داراب و رزین دشت در مجلس بیان کرد: برای فعال کردن دیپلماسی در حوزه کشاورزی نیز سفرهایی انجام شده است این سفرها با فعال فعال شدن دیپلماسی اقتصادی پارلمانی در حوزه های تخصصی است، از این رو به برزیل سفری انجام و موافقتنامه هایی در راستای تهاتر کالا، تراز تجاری و صادرات خشکبار و واردات گوشت قرمز منعقد شد.

وی ادامه داد: به دنبال این سفر مقرر شد وزیر کشاورزی و هیات پارلمانی برزیل نیز به ایران سفر کنند تا موافقتنامه ها پیگیری شود در نظر داریم با کشورهای پیرامونی از جمله عراق، ترکمنستان و سایر کشورها نشست هایی را در راستای دیپلماسی اقتصادی پارلمانی داشته باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet