شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/09/09 11:38:09
سرویس اجتماعی

تاکید الهیان بر پیگیری مشکلات بیماران اس ام ای

زهره الهیان نماینده مردم تهران بر پیگیری مشکلات بیماران اس ام ای از طریق مراجع مربوطه و جلسه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد.
تاکید الهیان بر پیگیری مشکلات بیماران اس ام ای زهره الهیان نماینده مردم تهران بر پیگیری مشکلات بیماران اس ام ای از طریق مراجع مربوطه و جلسه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202111101383678685.jpg تاکید,الهیان,بر,پیگیری,مشکلات,بیماران,اس,ام,ای Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صبح امروز (سه‌شنبه، 9 آذرماه) زهره الهیان نماینده مردم تهران ضمن حضور در جمع خانواده ها و تعدادی از کودکان مبتلا به بیماری اس ام ای که طی روزهای اخیر در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرده بودند، از نزدیک با مشکلات و مطالبات آنها آشنا شد و صحبت های آنها را شنید.

به گفته نماینده این بیماران، آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تعداد مبتلایان به بیماری اس ام ای دقیق نیست و همین ضعف آماری موجب شده که تخصیص اعتبارات دارویی به شکل صحیحی انجام نشود و به دلیل کمبود دارو و عدم واردات صحیح دارو به کشور در سال های اخیر، تعداد زیادی از کودکان مبتلا به این بیماری جان خود را از دست بدهند و علی رغم پیگیری های انجام شده، داروی اصلی این بیماری هنوز در دسترس بیماران قرار نگرفته و با وجود آنکه تعدادی از خیرین برای تامین نیازهای دارویی اعلام آمادگی کرده اند، شرایط برای واردات آن از سوی دولت فراهم نشده است.

 

زهره الهیان

 

مقرر شد مجلس شورای اسلامی با پیگیری و هماهنگی کمیسیون بهداشت، طی جلسه ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشکلات این بیماران را منعکس کرده و شرایط و تسهیلات را برای ورود این دارو فراهم کند و رونوشتی از نامه درخواستی این بیماران نیز از طریق نماینده تهران به دست ریاست محترم مجلس برسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet