شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/09/09 11:29:48
سرویس صحن
متفکرآزاد قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح اله متفکرآزاد در نشست علنی امروز (سه شنبه، 9 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

تذکر علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز به وزرای امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم سامان‌بخشی به بورس و بازار اوراق بهادار و لزوم ارائه برنامه در خصوص رسیدگی به فرهنگ کشور و ارتقاء آن

تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزرای صمت، نفت و تعاون: ضرورت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در شرکت‌های زیرمجموعه و وابسته به وزارتخانه های صنعت، نفت و تعاون. همچنین تذکر وی به همراه 63 نفر از نمایندگان به وزرای تعاون و کشور: لزوم تسریع در حل مشکل بیمه رانندگی تاکسی و تاکسی داران.

تذکر کمال علیپور خنکداری نماینده مردم قائمشهر به وزیر بهداشت و درمان: علت تأخیر در اتمام بیمارستان قائمشهر چیست. لزوم تأسیس دانشکده رشته‌های مرتبط با پزشکی در شهرستان قائمشهر با توجه به آموزشی بودن بیمارستان رازی، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی، ورزش و جوانان: لزوم تسریع در تکمیل طرح تقاطع غیرهمسطح شهید مهدوی قائمشهر، لزوم بهسازی روکش آسفالت جاده سوادکوه به قائمشهر، علت تأخیر در اتمام طرح 5 هزار نفری خانه کشتی جویبار و لزوم تسریع در تکمیل ورزشگاه شهید مهدوی قائمشهر.

تذکر مهدی عسگری نماینده مردم کرج به همراه 17 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان: اجبار به واکسیناسیون با ایجاد محدودیت‌های اجتماعی دارای چه منطق و استناد قانونی است.

تذکر فتح‌الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ به همراه 17 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت رسیدگی به وضعیت نامناسب و حادثه‌خیز راه‌های حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ و لزوم پاسخگویی به مکاتبات صورت گرفته نمایندگان مردم.

تذکر جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر به همراه 60 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان.

تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات به همراه 42 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: چرا وزارت نیرو برنامه مدون و جدی در خصوص کسری ایجاد شده در منابع آب‌های زیرزمینی به دلیل تغییر اقلیمی ارائه نمی‌دهد. همچنین تذکر به همراه 42 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: علت عدم تمدید دستفرچه بیمه طلاب مجرد کمتر از25 سال در حال تحصیل توسط سازمان تأمین اجتماعی چیست. همچنین تذکر وی به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی: علت فروش ارز در صرافی‌ها با نرخ کمتر از بازار در شرایط فعلی و نبود دلار کافی و مازاد در دست دولت چیست.

تذکر صدیف بدری نماینده مردم اردبیل به وزیر امور اقتصادی: چرا برنامه برای کاستن از تلاطم بازار و نوسانات شدید قیمت ارز ارائه نمی‌شود.

تذکر محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اتمام طرح‌های راهسازی در حوزه انتخابیه اردکان.

تذکر سارا فلاحی نماینده مردم ایلام به همراه 38 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم توجه به وضعیت حقوق و مزایای مربیان پاره‌وقت کانون پرورش فکری کودکان. همچنین تذکر وی به همراه 33 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: رسیدگی به عدم اجرای قانون مزایای مناطق جنگی و امنیتی بازنشستگان توسط سازمان برنامه و بودجه.

تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو به وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم رفع موانع در خصوص واردات تجهیزات خطوط تولید و حمایت لازم از آن ها.

تذکر مهدی عسگری نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس به همراه 60 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ درباره ضرورت رسیدگی فوری به تداوم تورم و گرانی ها به ویژه در اقلام خوراکی.

تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ لزوم ضرورت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دانشگاه آزاد اسلامی.

تذکر علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ درباره علت گرانی خودرو و به همراه 33 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور درباره علت گرانی نان به عنوان قوت قالب مردم.

تذکر محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب به همراه 42 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ضرورت اجرای مصوبه قانونی بودجه کشور مبنی بر بیمه دارندگان در سال جاری و به همراه 44 نفر از نمایندگان به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره ضرورت تسریع در صدور کارت ایثار رزمندگان دوره دفاع مقدس و به همراه 16 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت بستن پاویون و VIP ها در فرودگاه ها و استفاده مسئولان از امکانات و مسیرهای عادی مانند مردم.  

تذکر احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علت عدم اقدام در خصوص ارتقای سرولایت زادگاه شهید شوشتری به شهرستان علیرغم محرومیت این بخش و فاصله بسیار آن با مرکز شهرستان نیشابور چیست؟ همچنین لزوم اقدام فرهنگی در خصوص بزرگداشت مقام شاعر و عارف نامدار عطار نیشابوری.

تذکر کمال حسین پور نماینده مردم سردشت و پیرانشهر به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر امور خارجه، وزیر بهداشت و درمان و وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ درباره ضرورت احداث و تکمیل موزه صلح سردشت، ضرورت تسریع در پیگیری برای رسمی شدن مرز کیله سردشت، ضرورت تجهیز و توسعه بیمارستان های دو شهرستان پیرانشهر و سردشت، ضرورت توزیع متوازن شعب بانکی در سطح کشور و توجه ویژه به شهرستان های محروم سردشت و پیرانشهر.

تذکر قدرت الله حمزه شلمزاری نماینده مردم اردل، فارسان، کیا، کوهرنگ و دهستان دستگرد به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ کنترل افزایش قیمت خودرو و ضرورت عدالت در پرداخت حقوق کارمندان.

تذکر محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ ضرورت تسریع در تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر و شهید.

تذکر سارا فلاحی نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ لزوم رسیدگی به افزایش فزآینده قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم.

تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده مردم دامغان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ لزوم تسریع در تکمیل و فعال کردن طرح های منحصر به فرد تاریخی و گردشگری کشور، همچنین تذکر این نماینده به همراه 22 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی؛ ضرورت پیگیری واریز حق بیمه کارگران و پرسنل شرکت تراورز و همچنین به همراه 35 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان؛ لزوم توزیع عادلانه امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی در بیمارستان ها و درمانگاه های کشور.

تذکر رسول فرخی میکال نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل، محمدرضا احمدی، کیومرث سرمدی واله، بهروز محبی نجم آبادی، حسین محمدصالحی دارانی و مصطفی نخعی به وزیر کشور؛ لزوم تعیین تکلیف زمین های اطراف استخر سید ورسان روستای کرفه پشته بخش مرکزی شهرستان سیاهکل./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet