خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1400/09/09 12:14:22
سرویس صحن
سرمدی در تذکری شفاهی مطرح کرد:

لزوم رسیدگی به وضعیت دامداران و کشاورزان

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با انتقاد از عدم رسیدگی به وضعیت دامداران و کشاورزان در کشور، از وزارت جهاد کشاورزی خواست به وضعیت آن ها رسیدگی کند.
لزوم رسیدگی به وضعیت دامداران و کشاورزان نماینده مردم اسدآباد در مجلس با انتقاد از عدم رسیدگی به وضعیت دامداران و کشاورزان در کشور، از وزارت جهاد کشاورزی خواست به وضعیت آن ها رسیدگی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202111104398620998.jpg لزوم,رسیدگی,به,وضعیت,دامداران,و,کشاورزان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کیومرث سرمدی واله در نشست علنی امروز (سه شنبه، 9 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: مقام معظم رهبری در دولت قبل زمانی که فیش های نجومی افشا شد فرمودند «من خواهش می کنم از این قضیه فیش های نجومی به آسانی عبور نکنید» و حتی فرمودند «مردم اعتمادشان ضربه خورده است» پس گرفتن پول ها و جابه جایی صندلی ها مشکلی را حل نخواهد کرد لذا باید برخورد جدی صورت گیرد که استدعا دارم یک بار برای همیشه کسانی که باعث اعتبارزدایی در نظام می شوند از مسئولیت ها کنار گذاشته شده و مجازات شوند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس ادامه داد: از همکاران می خواهم اجازه ندهید اعتبار مجلس در خصوص رتبه بندی معلمان آسیب ببیند چرا که با تصویب این لایحه حقوق معلمان افزایش می یابد اما این افزایش در شأن معلمان نیست دولت قبل از انجام این تکلیف طفره رفته لذا از همکاران خواهش می کنم که مجلس شورای اسلامی یک بار برای همیشه تکلیف این لایحه را مشخص کند.

وی در تذکری خطاب به وزرای کشور و جهاد کشاورزی، گفت: کشاورز و دامدار به عنوان تولیدکننده و تامین کننده زیرساخت غذایی کشور تنها است، اگر به دادش نرسیم در آینده نه چندان دور در کشور محصولات کشاورزی و دامی به واردکننده تبدیل می شود، قیمت ادوات کشاورزی سر به فلک گذاشته است و ظاهرا اراده ای برای کنترل وجود ندارد، گرانی و عدم رعایت اعتدال در توزیع نهاده های دامی و کشاورزی بازار را نابود کرده است.

سرمدی خاطرنشان کرد: خشکسالی های اخیر باعث خسارت عمده به کشاورزان و دامداران شده است، دامداران با گرانی نهاده ها و علوفه ها عملا در حال نابودی هستند، این چه مدیریتی است که دامدار توان نگهداری دام یا فروش آن را ندارد و مصرف کننده با گرانی محصولات مواجه است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet