هدر موبایل
1388/09/22 13:31:00
سرویس سیاسی
نایب رییس مجلس:

ارائه هم‌زمان بودجه و برنامه، کار مجلس را دشوار می‌کند

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلساتی با روسای کمیسیون‌های تخصصی برای بررسی نحوه برنامه پنجم توسعه و لایحه بودجه ۱۳۸۹ کل کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در بخش دیگری از نشست خبری امروز خود، در پاسخ به سوالی در مورد دیرکرد دولت در تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفت:‌ امسال متاسفانه در حالی بودجه‌ سال 89 را در دستور کار خواهیم داشت که قانون برنامه‌ پنجم نهایی نشده است.

ابوترابی فرد باب یان اینکه ارایه‌ دو لایحه‌ بودجه‌ سال 89 و برنامه‌ پنجم به شکل همزمان کار مجلس را بشدت دشوار می‌کند، خاطرنشان ساخت: اگر زمان لازم را داشتیم، اول لایحه‌ برنامه‌ پنجم را مورد بحث قرار می‌دادیم و بعد از تصویب لایحه‌ برنامه‌ پنجم با توجه به اهداف این برنامه بودجه‌ سال 89 را در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق مورد بحث قرار می‌دادیم.

وی افزود: اما متاسفانه هم‌اکنون این زمان در اختیار ما نیست و ما در انتظار ارایه‌ دو لایحه به مجلس هستیم تا با مذاکره با همکاران‌مان بهترین راه و روش جهت ورود مجلس به دو حوزه برنامه‌ پنجم و بودجه‌ 89 را اتخاذ کنیم.

نایب رییس مجلس در پاسخ به سوالی مبنی  بر این‌که آیا  بودجه‌ سال 89 به صورت یک دوازدهم تصویب خواهد شد، گفت: ما تلاش می‌کنیم با توجه به اهداف برنامه‌ پنجم بودجه‌ سال آینده را مورد بررسی قرار دهیم که این موضوع در جلسه‌ روسای کمیسیون‌های تخصصی به بحث گذاشته خواهد شد تا راهکار مناسبی برای آن اتخاذ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet