هدر اصلی
1400/10/25 15:35:52
سرویس سیاسی

چهارمین دبیرکل کنفرانس انتفاضه فلسطین انتخاب شد

طی حکمی از سوی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، سید مجتبی ابطحی به عنوان چهارمین دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین به جای دکتر امیرعبداللهیان انتخاب شد.
چهارمین دبیرکل کنفرانس انتفاضه فلسطین انتخاب شد طی حکمی از سوی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، سید مجتبی ابطحی به عنوان چهارمین دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین به جای دکتر امیرعبداللهیان انتخاب شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202201109060538965.jpg چهارمین,دبیرکل,کنفرانس,انتفاضه,فلسطین,انتخاب,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حکم دبیرکلی ابطحی صبح امروز با حضور نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی، وزارت امورخارجه، برخی نهادها و سازمان های مردم نهاد توسط سید محمدجواد شوشتری رئیس دفتر دکتر قالیباف به وی اعطا شد.

در این نشست ابتدا سید محمدجواد شوشتری رئیس دفتر رئیس مجلس با بیان اینکه دکتر قالیباف به دلیل کسالت  موفق به حضور در این جلسه نشد، از زحمات دکتر امیرعبداللهیان و همکارانشان در دوره مدیریت قبلی این کنفرانس قدردانی کرد و برای آقای ابطحی و همکارانشان در مدیریت جدید این کنفرانس آرزوی موفقیت کرد.

شوشتری افزود: الحمدالله با توجه به سابقه جناب ابطحی و آشنایی خوب ایشان با فعالیت های دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از ابتدا، امیدواری ما برای توسعه  و گسترش فعالیت های دبیرخانه برای حمایت از انتفاضه فلسطین بیش از پیش است.

سید مجتبی ابطحی از کارشناسان ارشد حوزه غرب آسیا در وزارت امور خارجه است که از سال 1363  فعالیت در این حوزه را با دبیری سفارت در بیروت آغاز کرد.وی از سال 1370 با استقرار در  مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو شورای عالی برگزاری اولین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین مشغول فعالیت شد.

ابطحی سپس همزمان با ظهور بیداری اسلامی در منطقه عربی و شمال آفریقا در سال 1390 به مجمع جهانی بیداری اسلامی به دبیرکلی علی اکبر ولایتی پیوست و مسئول کارگروه فلسطین در این مجمع شد. برگزاری شش دوره کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، بیش از 20 اجلاس جهانی بیداری اسلامی از جمله فعالیت های ابطحی طی این دوران بوده است.

وی با حفظ سمت در مجمع جهانی بیداری اسلامی، از سوی دکتر محمد باقر قالیباف به عنوان چهارمین دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین انتخاب شد و کار خود را از امروز  آغاز کرد. پیش از وی دکتر امیرعبداللهیان دستیار سابق رئیس مجلس و وزیر کنونی خارجه عهده دار دبیرکلی این کنفرانس بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet