هدر موبایل
1388/09/24 12:18:00
سرویس صحن
نماینده شبستر تذکر داد:

تداوم حاکمیت دولت در شرکت‌های واگذار شده

**نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نسبت به روند واگذاری‌ها از سوی دولت تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی مطهری" در جلسه علنی روز سه شنبه طی یک اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 44 اظهار داشت: براساس این اصل نظام اقتصادی اسلامی بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی استوار است.

وی افزود: در قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه، معروف به قانون اصل 44 آمده است که دولت مکلف است سهام موضوع ماده 34 را به گونه‌ای واگذار نماید که موجبات افزایش یا تداوم مالکیت دولت در شرکت‌های مشمول واگذاری را فراهم ننماید.

نماینده شبستر گفت: براساس ماده 233 آیین نامه هر گاه حداقل 10 نفر از نمایندگان عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر یا مسئولین دستگاه‌های زیر مجموعه آنان را اعلام نماید، این موضوع بلافاصله از طریق هیات رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی ربط ارجاع می‌گردد و کمیسیون حداکثر ظرف 10 روز موضوع را رسیدگی و در صورت وارد بودن با اظهارنظر صریح گزارش خود را از طریق هیات رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: چنانچه نظر مجلس بر تایید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضاییه و سایر مراجع ذی صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی نماید.

مطهری اظهار داشت: روندی را که دولت در تعیین مدیریت‌ها و تداوم حاکمیت قبلی خود علیرغم سیاست‌های اصل 44 اعمال می‌کند خصوصا در بحث سهام عدالت و همچنین عدم تشکیل شورای رقابت و عدم اعلام نظر در خصوص گزارش اصل 44 طی می‌کند، تذکر می‌دهم که انشاالله هیات رئیسه توجه کند تا ما بتوانیم هدفی را که مقام معظم رهبری فرمودند تحقق کنیم.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما وارد است و باید مسئولین ذی ربط به این موضوعات توجه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet