هدر اصلی
1388/09/24 12:33:00
سرویس سیاسی
سعید مرتضوی:

حضورم در دولت با حفظ سمت قضایی خواهد بود

**معاون دادستان کل کشور در خصوص حضور خود در دولت گفت: اگر در دولت حضور یابم با حفظ سمت در قوه قضاییه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سعید مرتضوی" دادستان سابق تهران در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: سمت فعلی من معاونت دادستان کل کشور است و اگر هم قرار باشد در دولت حضور یابت، با حفظ سمت خواهد بود.

وی افزود: در هر صورت آمادگی‌ام برای همکاری با دولت را اعلام کرده‌ام و مایلم که اگر نیاز باشد در دولت فعالیت نمایم.

مرتضوی با بیان اینکه من همیشه خود را سرباز نظام می‌دانم اظهار داشت: همیشه آماده خدمت به نظام بوده‌ام و در حال نیز این آمادگی را دارم.

وی ادامه داد: تشخیص من این است که سرباز، خود سنگر خود را مشخص نمی‌کند بلکه این دولت است که باید تعیین نماید چه جایی نیاز  به خدمت وجود دارد.

مرتضوی در پاسخ به سوالی مبنی بر دو شغله بودن وی در صورت حضور در دولت گفت: موافقت قوه قضاییه با مامور به خدمت شدنم در دولت البته با حفظ سمت صوذرت گرفته اما اینکه دولت چه سنگری را برای من در نظر گیرد هنوز ابلاغی به دست اینجانب نرسیده است.

وی خاطرنشان ساخت: اگر ابلاغی به دستم برسد و معلوم شود در چه سنگری باید فعالیت نمایم آن زمان اعلام خواهم کرد.

معاون دادستان کل کشور در خصوص علت حضور امروز خود در مجلس گفت: با برخی از نمایندگان در مجلس که از دوستانمان در کمیسیون قضایی هستند دیداری داشتیم.

دادستان سابق تهران در خصوص اخباری مبنی بر شکایات صورت گرفته از سوی وی اظهار داشت: من تا بحال در عمرم از هیچکس تا این ساعت هیچگونه شکایتی نکرده‌ام؛ چه زمانی که هنوز قاضی نبوده‌ام و چه زمانی که قاضی بودم تا بحال هیچ شکایت کیفری و قضایی علیه هیچ فرد حقیقی و حقوقی نداشتم.

وی گفت: تا بحال تصمیمی نداشتم که علیه هیچ فردی شکایت نمایم. اگر که در مطبوعات مواجه با مطلبی می‌شدم به جوابیه کفایت می‌کردم. بنابراین اگر مسایلی مطرح شده دلیل بر این نیست که علیه فردی خاصی شکایت ‌کنم.

مرتضوی ادامه داد: هیچ پرونده‌ای هم در دادگستری و قوه قضاییه وجود ندارد که من در آن به عنوان شاکی عمل کرده باشم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه زاکانی نماینده تهران گفته است که مدارکی علیه شما دارد گفت: در حال حاضر نمی‌خواهم در این رابطه صحبت کنم.

وی افزود: ترجیح می‌دهم اگر این موضوع در یک مرجع قانونی مطلبی مطرح و از من سوال شد من جواب بدهم. کهریزک نه ربطی به من داشت و نه به آقای زاکانی.

مرتضوی گفت: ایشان یک بحث شخصی داشتند می‌خواهند به چیزی که نه به ایشان و نه به من مربوط می‌شوند را آسمان ریسمان بافی نمایند، بنابراین بنده هم در این شرایط اصلا مصلحت نمی‌دانم که در مقام پاسخگویی مطالبی را بگویم که موجب تنش در جامعه شود.

وی افزود: لذا قصد پاسخگویی به مطالب جدید ایشان ندارم این مساله با گذشت زمان و اعلام مراجع قضایی روشن خواهد شد که چه فردی اظهارات صحیح و چه فردی اظهارات دروغ ارائه کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet