هدر اصلی
1388/09/24 12:50:00
سرویس صحن
اکبری در نطق میان دستور:

یکی از بهترین دفاعیات از ولایت فقیه، اجرای اصل 44 است

**نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز یکی از بهترین دفاعیات از ولایت فقیه، حمایت از اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "عزت الله اکبری تالارپشتی" روز سخنرانی میان دستور خود در جلسه علین روز سه‌شنبه گفت: عدم توجه به اصل 44 در حوزه صنعت و معدن مشکلات عدیده‌ای را در این بخش‌ها به وجود آورده است.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه عدم حمایت ارگانیک وزارت صنایع و معادن و عدم همراهی با نخبگان موجب شده تا وضعیت صنعت بغرنجی به خود گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: عزل  و نصب‌های سلیقه‌ای در حوزه‌های مختلف صنعت به ویژه در بخش خودرو موجب شده تا شیرازه این بخش از هم پاشیده شود.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: علاوه بر این دو مهم، امروزه به دلیل واردات بی‌رویه همه صنایع در آستانه از هم پاشیدگی قرار گرفته‌اند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن  تصریح کرد: از رییس جمهور انتظار داریم با دخالت خود وضعیت صنعت را نجات دهند و راه را برای فعالیت سازمان‌های غیر دولتی هماهنگ کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه سیستم بانک، بیمه، گمرک و تامین اجتماعی در وضعیتی است که اقتصاد کشور را در وضعیت شکننده‌ای قرار داده است، خاطر نشان کرد: لازم است رییس جمهور طرح تحول اقتصادی را تقدیم مجلس کند.

نماینده مردم قائم‌شهر گفت: در آستانه قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از رییس جمهور و مجلس و ... انتظار داریم رهنمودهای رهبری را نصب العین خود قرار داده و درآمدهای نفتی را صرف ایجاد زیرساخت‌ها نمایند.

اکبری در ادامه کشتار مسلمانان یمن را محکوم کرد و افزود: از رییس جمهور انتظار داریم تدابیر لازم را در خصوص مسایل دیپلماتیک مد نظر قرار دهند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: وزارت خارجه لازم است در قواعد بین‌المللی به روش دیپلماتیک مسایل را تدوین و به سفارتخانه‌ها اعلام کند تا جذب سرمایه‌گذاری خارجی با سهولت صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet