شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/30 15:23:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس: جمهوری اسلامی ایران خواهان استقلال، یکپارچگی، امنیت و رفاه مردم عراق است

دکتر غلامعلی حدادعادل با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خواهان استقلال، وحدت،یکپارچگی، اقتدار و رفاه مردم است، بر ضرورت استقرار امنیت در عراق تاکید کرد.

به گزارشخانه ملت، حدادعادل در دیدار پیش از ظهر امروز خود با  محمود المشهدانی رئیس مجلس نمایندگان عراق با بیان این که اشغالگران عراق در ادعای حمایت از دموکراسی در این کشور صداقت ندارند، افزود: گرفتاری ها و آلامی که مردم عراق با آن مواجه می باشند بهایی است که برای استقلال و دموکراسی عراق می دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر آن که ندای انقلاب اسلامی ایران وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: آمریکا که از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران منافع خود در منطقه را در خطر می دید، بدنبال ایجاد اختلاف میان ایران و اعراب بوده است.

آقای حدادعادل همچنین آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای همکاری با پارلمان عراق مورد تاکید قرار داد.

براساس این گزارش آقای محمود المشهدانی رئیس پارلمان عراق نیز در این دیدار با اشاره به پیوندهای تاریخی، مذهبی و فرهنگی میان دو کشور گفت: روابط میان دو ملت آنچنان عمیق و مستحکم است که هیچ کس قادر نیست بر آن خدشه ای وارد کند.

وی افزود: هر کس رویای خدشه در روابط دو کشور را در سر می پروراند، ساده اندیش است.

رئیس مجلس نمایندگان عراق همچنین با بیان این که روابط دو ملت ایران و عراق از سرچشمه های دینی، تاریخی و جغرافیایی نشات می گیرد گفت: عراق امروز نیازمند حمایت همه کشورهای همسایه بویژه جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: در حالی که اقدامات برخی کشورها در حمایت از تروریسم در عراق می باشد جمهوری اسلامی ایران در جهت رفاه و آسایش مردم عراق تلاش می کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet