هدر موبایل
1388/09/25 11:33:00
سرویس صحن

انتقاد فولاگر در خصوص انحراف در اجرای اصل 44

**نماینده اصفهان در تذکری آئین‌نامه‌ای نسبت به انحراف در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای با اسناد به مواد 59، 32 و 232 آئین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: کمیسیون‌ها می‌توانند در موارد مهمی که ناشی از عدم اجرای قانون است گزارشی ارائه کنند و کمیسیون ویژه بررسی اصل 44 قانون اساسی نیز این گزارش را ارائه کرده است.

رئیس کمیسیون اصلل 44 گفت: ما انتقاد داریم که بر اساس روال سئوال از وزیر مربوطه مطرح شود، این بحث آنقدر مهم است که اگر مجلس به موقع وارد نشود اشکال بزرگی در اجرای قانون بوجود خواهد آمد.

فولادگر خاطرنشان کرد: دولت بر اساس اصل 38 قانون اساسی مکلف شده که سهام موضوع ماده 34 که همان سهام عدالت است را به گونه‌ای واگذار کند که موجبات افزایش یا تداوم مالکیت دولت نباشد.

این نماینده مجلس با اشاره به آئین‌نامه که در تاریخ 29 فروردین امسال از سوی دولت تنظیم شده است، گفت: بر اساس این آئین‌نامه نحوه اجرای توزیع سهام عدالت مشخص شده اما اکنون می‌بینیم که دولت طی بخشنامه‌ای برای نمایندگان سهام عدالت حکم می‌زند که از جمله آن می‌توان به مخابرات و فولاد اشاره کرد.

فولاگر تصریح کرد: اگر مجلس به موقع وارد نشود انحراف بزرگی در اجرای اصل 44 بوجود می‌آید.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی گفت: ‌شما می‌توانستید این موضوع را در آخر جلسه مطرح می‌کردید اما این موضوع بسیار مهم است و قانون در مورد اجرای اصل 44 کاملا روشن است.

وی افزود: باید مردم در سهام‌ها و مالکیت مشارکت داشته باشند نه اینکه روند دولتی تداوم پیدا کند.

لاریجانی در پایان از فولاگر خواست تا سریعا وزیر مربوطه را برای پاسخگویی در این زمینه به مجلس دعوت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet