هدر اصلی
1388/09/25 14:39:00
سرویس صحن
نماینده ارکان در نطق میان دستور:

اهانت به ساحت امام (ره)اهانت به فرهنگ است

**نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، اهانت به ساحت حضرت امام خمینی را اهانت به فرهنگ، ملت و مذهب دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمدرضا تابش روز چهارشنبه در سخنرانی میان دستور گفت: ملت آگاه ما در این دوران به درستی فریاد هل من ناصر الحسینی و لبیک یا خمینی را درک کردند.

وی امام خمینی (ره) را نماد و نشانه عزت، حکمت و آزادگی حسینی در این عهد دانست و افزود: لذا لازمست این سرمایه گران سنگ را به خوبی پاس بداریم و آن را وجه المصالحه منازعات سیاسی قرار ندهیم.

وی خاطرنشان کرد: اهانت به مقام شامخ حضرت امام(ره) با هر انگیزه و از هر که باشد هم دور از عقل و انصاف  و هم مورد طعن و طرد هر جوان و پیر این سرزمین است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود:بر گفته و سیره و خاندان و دوستان و میراث رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به آسانی چوب حراج زده و برای از میدان به در کردن رقیبان از هر تریبون و فضا و وسیله و رسانه ملی خرج کردن نیز اهانتی بزرگتر و نابخشودنی‌تر است.

تابش یادآور شد: علاوه بر این حرمت شکنی‌ها، این روزها مکان‌های مقدس، سرمایه‌ها، شخصیت‌های انقلاب و انسان‌های صاحب احترام نیز در معرض حرمت شکنی‌های تاسف برانگیز است.

نماینده اردکاناظهار داشت: هتک حرمت از دانشگاه و حمله به دانشجویان در روز دانشجو و پس از آن به هر بهانه و با هر لباس و به هر صورتی که باشد ضایعه‌ای جبران ناپذیر است که به اعتماد عمومی وارد می‌شود.

تابش اعتماد عمومی را بزرگترین عامل بقای کارآمدی هر نظام سیاسی دانست که بر پایه فضای آزاد سیاسی، حاکمیت قانون، رسانه‌های مستقل و منتقد و احزاب و نهادهای مدنی قدرتمند بنا می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس گفت: باید بپذیریم که امروز متاسفانه کشور ما در این زمینه با یک بحران جدی روبروست و مهمترین سرمایه اجتماعی کشور ما که اعتماد نخبگان و مردم به حکومت است در سطوح مختلفی خدشه دار شده است.

وی یادآور شد: این بحران صرفا سیاسی نیست نمی‌توان از کنار آثار اقتصادی، اجتماعی، هنری و فرهنگی و حتی ورزش آن به سادگی گذشت، وقوع این عمران در شرایطی است که جامعه ما به رغم برخورداری از منابع و ظرفیت‌های فراوان معنوی و مادی با مسایل و مشکلات اساسی روبرو است.

تابش افزود: آنچه امروز می‌تواند مبنا و مشروع برای حل بحران باشد بازگشت به قانون اساسی است. امری که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید تمام اصول قانون اساسی را به یک چشم دید و بخشی از آن را که می‌تواند در قاطبه ملت به خصوص نسل جوان ایجاد اعتماد بیشتر کند یعنی فصل سوم آن «حقوق ملت» را از سوی حکومت به طور عملی مورد توجه قرار داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet