هدر موبایل
1388/09/28 16:27:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد:

واردات 370 هزار واکسن آنفلوانزای خوکی به کشور

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از ورود ۳۷۰ هزار دُز واکسن آنفلوانزای خوکی به کشور خبر داد.

عبدالعزیز جمشید زهی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص خریداری واکسن آنفلوانزای خوکی اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف مقابله و کنترل بیماری آنفلوانزای خوکی 370 هزار دُز واکسن خریداری کرده است.

وی خاطر نشان کرد: واکسن‌های نوع (اچ. وان. ان یک) موسوم به آنفلوانزای خوکی برای گروه های در معرض خطر، زنان باردار و افراد بالای 65 سال خریداری شده است.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واکسن آنفلوانزای خوکی برای بیمارانی که دارای ناراحتی قلبی، کلیوی، یا انواع سرطان‌ها هستند و احتمال دارد بیماری سلامت آنها را به خطر اندازد در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افرادی که بالای سن 65 سال هستند  یا زنان باردار که احتمال دارد بیماری آنفلوانزای خوکی سلامت آنها را به خطر اندازد نیز می‌توانند مشمول تزریق واکسن آنفلوانزای خوکی گردند.

جمشید زهی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان واکسن آنفلوانزای خوکی را در داخل کشور به تولید رساند گفت: تولید واکسن آنفلوانزای نوع (اچ. وان. ان یک) موسوم به آنفلوانزای خوکی در استان فارس و یکی از انیستیتوهای این استان در نظر گرفته شده بود.

وی خاطر نشان کرد: وحیدی دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار بود در سفر به این انیستیتو در استان فارس،‌ موسسه سرم‌سازی را افتتاح کند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: با اعمال تدابیر و برنامه‌ریزی‌ می‌توان بیماری آنفلوانزای خوکی را به کنترل درآورد.

وی قرار گرفتن تیم پزشکی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در مکه و ایام حج را یکی از عوامل مهم کنترل بیماری ذکر کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اوایل پاییز متاسفانه موج شدیدی در استان سیستان و بلوچستان از بیماری آنفلوانزای خوکی شیوع یافت و موجب نگرانی شدیدی در مردم گردید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: می‌توان با انجام پیشگیری و اطلاع رسانی مناسب با بیماری آنفلوانزای خوکی به نحو موثری مبارزه کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص شیوع موج دوم بیماری آنفلوانزای خوکی به کشور گفت: صحبت از موج دوم آنفلوانزای خوکی براساس تخمین‌ها و برآوردهای زده شده است و قطعیتی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet