شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/09/02 12:31:00
سرویس سیاسی

برگزاری هشتمین نشست کمیته راهبردی اجلاس احزاب سیاسی آسیا

هشتمین نشست کمیته راهبردی اجلاس احزاب سیاسی آسیا صبح امروز جمعه در مجلس شورای اسلامی با حضور سید محمد میرمحمدی و روسای احزاب کشورهای آسیایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سید محمد میرمحمدی در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران گفت: این نشست به منظور فراهم کردن دستور مجمع احزاب آسیایی و پیگیری مصوبات مجمع گذشته می باشد.

رییس کمیته روابط بین الملل خانه احزاب ایران افزود: نشست قبلی این مجمع در کشور کره و نشست آتی در سال 2008 در کشور پاکستان خواهد بود و نشست امروز تهران به منظور فراهم کردن دستور کار نشست 2008 می باشد.

وی با اشاره به تلاش برای برگزاری اجلاس 2010 در تهران گفت: در حال حاضر کمیته 16 عضو دارد که پذیرفتن دو عضو جدید و اضافه شدن آنها در کمیته در دست بررسی است.

وی همچنین با اشاره به نامیده شدن قرن 21 به نام قرن آسیا گفت: تجه ایران به مسایل منطقه ای و مسایل اساسی آسیا نشان از اهمیت بالای این موضوع دارد و برگزاری این اجلاس در کنار اجلاس مجامع کشورهای آسیایی نشان دهنده عزم ایران برای برقراری روابط دوجانبه بین کشورها و تلاش برای بهبود این روابط است.

میرمحمدی در خصوص اجلاس پاکستان و وجود نا آرامی در این کشور گفت: با گزارشات ارائه شده ، احتمال برگزاری اجلاس در پاکستان زیاد است.

وی در پایان در خصوص کاربرد احزاب گفت: احزاب سه کاربرد و جنبه عملی دارند که عبارتند از همگرایی درون احزاب، تشکیل دیپلماسی غیردولتی به جهت نقش داشتن در حکومتها و ایجاد همگرایی و هم اندیشی در کنار دیپلماسی رسمی برای پیشبرد اهداف چند جانبه به دلیل داشتن نمایندگان در بین مردم.

لازم به ذکر است روسای احزاب سیاسی آسیایی ظهر امروز جمعه با محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس شورای اجرایی مجامع آسیایی و پیش از آن با آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس و برخی از اعضا خانه احزاب دیدار خواهند داشت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet