هدر موبایل
1388/09/28 17:00:00
سرویس بین الملل
حسینی در گفتگو با خانه ملت

هیچ تعرضی به میدان نفتی فکه نشده است

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن رد ادعای عراقی ها تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران هیچ تعرضی بر میدان نفتی فکه نداشته است

عماد حسینی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ادعای عراقی ها مبنی بر تجاوز و اشغال میدان نفتی مشترک فکه گفت: ادعای عراقی ها برای حضور سربازان ایرانی فاقد سندیت و وجاهت قانونی است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هیچ تعرضی از طرف ایران به این میدان نفتی مشترک (ایران و عراق) صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد:میدان نفتی فکه یکی از میادین نفتی مشترک ایران و عراق است که در برخی موارد دامنه اختلاف و مناقشه هایی در خصوص آن در بعد مسایل خارجی شکل می گیرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص ریشه چنین محرک هایی که موجب زدن اتهام به ایران شده گفت: با توجه به شرایط بین المللی، همواره برخی کشورها قصد دارند روابط خوب ایران و عراق را تخریب کنند و موانعی بر سر راه روابط دو کشور به وجود آورند.

حسینی تصریح کرد:به نظر می رسد انعکاس و نحوه دامن زدن اختلاف نظر میان ایران و عراق در خصوص میدان نفتی فکه ناشی از حضور کمپانی های نفتی آمریکایی در منطقه باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق هریک می توانند با تعامل و رعایت اصول حقوقی دو جانبه از بخش ها و حوزه مربوط به خود برداشت کنند و از مناقشه بپرهیزند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد با رایزنی های دو کشور اختلاف نظر در خصوص میدان نفتی فکه میان ایران و عراق رفع شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet