شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/09/02 10:21:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: گزارش اخیر البرادعی حقانیت تهران را در ادعاهایش به اثبات رساند

حدادعادل گفت:گزارش اخیر البرادعی حقانیت تهران را در ادعاهایش مبنی بر تلاش برای دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز به اثبات رساند.

به گزارش خانه ملت، خوزه دو ونشیا ـ رییس مجلس نمایندگان فیلیپین ـ شب گذشته (پنج‌شنبه) با دکتر غلامعلی حدادعادل ـ رییس مجلس شورای اسلامی ـ دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات حدادعادل به برگزاری موفقیت‌آمیز دومین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی در تهران اشاره کرده و افزود: خوشبختانه از نظر شرکت‌کنندگان در این نشست، دومین مجمع عمومی مجمع پارلمانی آسیا بسیار موفقیت‌آمیز برگزار شد و ما خوشحالیم که این نهاد پارلمانی نوپا گام به گام به سوی موفقیت به پیش می‌رود.

او در ادامه تصویب سند تشکیل صندوق آسیایی مبارزه با فقر را از جمله مصوبات مهم، جلسه‌ تهران دانستند و خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری همه‌ اعضای این صندوق که می‌تواند نقش مهمی در فقرزدایی در قاره‌ آسیا داشته باشد کار خود را آغاز کند.

حدادعادل هم‌چنین از نقش و حضور موثر مجلس نمایندگان فیلیپین در مجمع پارلمانی آسیا قدردانی کرده و افزود: فیلیپین از بدو تاسیس این نهاد پارلمانی آسیایی تاکنون نقش مفید و برجسته ای داشته است.

رییس مجلس شورای اسلامی، در پایان با اشاره به تلاش‌های مذبوحانه دولت آمریکا برای جلوگیری از دست‌یابی تهران به فن‌آوری انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز به گزارش اخیر البرادعی در این‌باره پرداخته و خاطرنشان کرد: گزارش اخیر البرادعی حقانیت تهران را در ادعاهایش مبنی بر تلاش برای دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز به اثبات رساند.

در ادامه‌ این دیدار رییس مجلس نمایندگان فیلیپین نیز به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به نفوذ معنوی و اخلاقی که در منطقه دارد می‌تواند نقش بسیار مهمی در حل معضلات و بحران‌های خاورمیانه داشته باشد.

خوزه دو ونشیا، در ادامه ضمن تبریک برگزاری موفقیت‌آمیز دومین نشست مجمع عمومی مجالس آسیا در تهران، این نهاد پارلمانی را امیدی برای ملت‌های آسیا خواند و خواستار همکاری این مجمع با «آ سه آن» شد.

وی آمادگی کشورش را برای کمک به صندوق مبارزه با فقر آسیایی اعلام کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet