هدر موبایل
1388/09/29 06:42:00
سرویس سیاسی
لاریجانی پیش از ترک تهران تشریح کرد

برنامه‌ها و اهداف سفر رییس مجلس به مصر

**رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ترک تهران به قصد قاهره، برنامه‌ها و اهداف سفر خود به کشور مصر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح روز یکشنبه در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران اتحادیه بین المجالس اسلامی را از جمله سازمان‌های فعال توصیف کرد که در سال‌های اخیر در صحنه‌های بین المللی پرتحرک ظاهر شده است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در تشکیل دو اتحادیه بین المجالس کشورهای آسیایی و اسلامی نقش موثر و تعیین کننده‌ای داشته است، یادآور شد: این دو اتحادیه با توجه به شرایط بسیار حساس منطقه و بین‌المللی، تاکنون تاثیرگذار عمل کرده‌اند.

رییس مجلس شورای اسلامی نشست کمیته اصلاح اساسنامه اتحادیه بین المجالس اسلامی  در مصر را  در ادامه بحث‌های کارشناسی در خصوص نحوه اعمال تغیییرات در اساسنامه این اتحادیه ذکر کرد.

وی یادآور شد: تاکنون پیشنهادهایی از سوی کشورهای مختلف در این رابطه مطرح شده است که این پیشنهادها در سطح کارشناسی بررسی شده و اینک این بررسی‌ها در سطح روسای مجالس عضو کمیته تغییر اساسنامه ادامه خواهد یافت.

لاریجانی ادامه داد: در حاشیه این اجلاس نیز دیدارهایی نیز با روسای مجالس شرکت کننده و همچنین مسئولان کشور مصر برگزار و درباره مسایل دوجانبه با هریک از کشورهای شرکت کننده و همچنین مسایل منطقه بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet