هدر موبایل
1388/09/29 12:04:00
سرویس بین الملل

دیدار معاون مالی بانک توسعه اسلامی با عضو کمیسیون صنایع و معادن

**"عبدالله عزیز الحنای" معاون مالی بانک توسعه اسلامی که در راس هیاتی از این بانک سرگرم دیدار از کشورمان می‌باشد عصر روز شنبه ۲۸/۹/۸۸ در محل مجلس با عزت الله اکبری تالار پشتی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

اکبری در این دیدار سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر حمایت از رشد و توسعه کشورهای اسلامی در تمامی زمینه‌ها به ویژه بالا بردن توان مالی، تجاری و صنعتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: کشورهای اسلامی ظرفیت‌های بسیاری در ابعاد مختلف دارند که بانک توسعه اسلامی می‌تواند با پشتیبانی لازم از این ظرفیت‌ها را در جهت توسعه و پیشرفت جهان اسلام استفاده کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با خاطر نشان ساختن این که کشورهای غربی در منطقه صرفاًَ به دنبال مطامع اقتصادی خود هستند افزود: کشورهای غربی نهادهای موثر بین‌المللی را در اختیار خود گرفته‌اند و به وسیله آنها به کشورهای اسلامی فشار می‌آورند.

نماینده قائم شهر در مجلس شورای اسلامی تصویب قانون تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی در بخشهای مختلف اقتصادی کشورمان را یادآور شد و گفت: بانک توسعه اسلامی می‌تواند از این ظرفیت برای حضور هر چه بیشتر در حوزه‌های تخصصی در ایران بهرمند گردد.

"عبدالله عزیزالحنای" نیز در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در ابعاد مختلف گفت: خوشبختانه جهش‌های زیادی پس از انقلاب اسلامی در بخش‌های علوم و فناوری صنایع مختلف در ایران صورت گرفته است که می‌توان با استفاده از این تجربیات به توسعه بیش از پیش کشورهای اسلامی کمک کرد.

معاون مالی بانک توسعه اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی تبادل نظر و انتقال تجربیات جمهوری اسلامی در زمینه بانکداری اسلامی به دیگر کشورها گردید و گفت: امروزه بسیاری از کشورهای غیر اسلامی نیز خواستار استفاده از سیستم بانکداری اسلامی هستند که نشان از علمی و تخصصی بودن روش اجرایی آن می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet