هدر اصلی
1388/09/29 19:13:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در نشست خبری قاهره:

حمله رژیم صهیونیستی به ایران حماقت است

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعید می‌دانم رژیم صهیونیستی حماقت حمله به جمهوری اسلامی ایران را مرتکب شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در ادامه نشست خبری خود در قاهره در پاسخ به خبرنگاری درباره آن چه توسط برخی رسانه‌ها مبنی بر حضور نیروهای نظامی ایران درحوزه نفتی فکه در خاک عراق در روزهای اخیر مطرح شده است و تاثیر این موضوع بر روابط دو کشور اظهار داشت: تعجب می‌کنم این مسئله این همه بعد رسانه‌ای گرفت. شاید بعضی‌ها دوست داشتند این موضوع را بزرگ کنند.

لاریجانی با بیان اینکه این موضوع حل شد و مشکلی با عراق نداریم، تاکید کرد: برای دولت عراق احترام و اهمیت زیادی قائل هستیم و به همین دلیل از تمامیت ارضی عراق دفاع می کنیم.

وی ادامه داد: رهبران عراق دوستان ما هستند و ما در روند دموکراسی درعراق تنها کشوری بودیم که از آن دفاع کردیم و به همین دلیل از تمامیت ارضی عراق دفاع می کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش عربستان سعودی در مسائل اخیر یمن و موضع ایران در قبال این حوادث اظهار داشت: ما با دولت یمن دوست و برای آنها احترام زیادی قائل هستیم و گفت و گو و رایزنی‌های بسیار نزدیکی هم دراین خصوص داشته‌ایم.

لاریجانی افزود: ما در مسئله یمن، اشکال مان به برادران سعودی بود، نه یمنی. چرا که مصلحت نمی‌دانیم آن جا به برادر کشی متهم شویم اما از هر کمکی که از دست ما برآید، برای حل مسئله از آن دریغ نمی کنیم.

رییس قوه مقننه در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از مذاکرات ایران با غرب درباره فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای در سال جدید میلادی چیست؟ با بیان این که در شرایط فعلی مذاکرات می توانست مسیر متعارفی داشته باشد، گفت: اگر آقای اوباما به همان حرف‌هایی که درقاهره بیان کرد، پایبند بود، حتما این مشکل حل می شد.

وی با یادآوری برخی اظهارات رییس جمهور آمریکا در قاهره مبنی بر این که گوش وی با اذان آشنا است و می‌خواهم حقوق مسلمانان را ادا کنم، رفتارهای وی را در این زمینه دو گانه دانست.

لاریجانی تصریح کرد: ‌آیا اوباما برای فلسطینی‌ها اقدامی انجام داد؟ فشار بر فلسطینی‌ ها داخل غزه بیشتر شده است. آیا آمریکا جلوی رژیم صهیونیستی را گرفت تا بر فلسطینی ها فشار بیشتری اعمال نکند.

وی متذکر شد: مشکل ما با آمریکایی‌ها از همین سنخ است .آنها زیاده خواهی می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره جایگاه غزه در مذاکرات وی با رییس جمهور مصر اظهار داشت:‌ ما برای د فاع از حماس و حزب الله به خود افتخار می‌کنیم چون این‌ها گروه هایی هستند که در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه از تلاش‌های دولت مصر برای کمک به مردم فلسطین هم باید تشکر کرد، یادآور شد: موضع ما در برابر رفتار سبوعانه رژیم صهیونیستی بر اساس یک استراتژی است.

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد واکنش ایران به حمله احتمالی رژیم صهیونیستی یا مشارکت این رژیم با آمریکا در حمله به جمهوری اسلامی ایران، با یادآور شدن شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ‌های 33 روزه با لبنان و 22 روزه در غزه، تصریح کرد: بعید می‌دانم که صهیونیست‌ها چنین حماقتی را دوباره مرتکب شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet