خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1401/02/17 11:18:13
سرویس اقتصادی
رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو :

مدیریت همزمان عرضه و تقاضا، قیمت خودرو در بازار را متعادل می‌کند

کریمی رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو معتقد است بدیهی‌ترین و منطقی‌‌ترین راهکار برای ساماندهی بازار خودرو مدیریت همزمان عرضه و تقاضا است به این معنا که از یک سو باید میزان عرضه خودرو از طریق رشد تیراژ تولید افزایش یابد و از سوی دیگر تقاضا کنترل شود.
مدیریت همزمان عرضه و تقاضا، قیمت خودرو در بازار را متعادل می‌کند کریمی رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو معتقد است بدیهی‌ترین و منطقی‌‌ترین راهکار برای ساماندهی بازار خودرو مدیریت همزمان عرضه و تقاضا است به این معنا که از یک سو باید میزان عرضه خودرو از طریق رشد تیراژ تولید افزایش یابد و از سوی دیگر تقاضا کنترل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202110105840628511.jpg مدیریت,همزمان,عرضه,و,تقاضا،,قیمت,خودرو,در,بازار,را,متعادل,می‌کند Icana

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به گرانی افسارگسیخته خودرو، گفت: بدیهی‌ترین و منطقی‌‌ترین راهکار برای ساماندهی بازار خودرو مدیریت همزمان عرضه و تقاضا است به این معنا که از یک سو باید میزان عرضه خودرو از طریق رشد تیراژ تولید افزایش یابد و از سوی دیگر تقاضا ساماندهی شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تقاضا به دو دسته کاذب و واقعی تبدیل می‌شود یعنی بخشی از نیاز موجود مربوط به مصرف‌کنندگان واقعی است و بخشی دیگر مربوط به افرادی است که به دنبال استفاده از رانت کنونی و سرمایه گذاری در بازار خودرو هستند.

وی با اشاره به اختلاف 50 تا 10 میلیونی قیمت خودرو در کارخانه و بازار، اضافه کرد: از آنجا که این رانت افراد را به سمت خرید خودرو سوق می‌دهد، باید فیلترهایی برای کنترل تقاضا پیش‌بینی شود و روش‌هایی منطقی برای فروش خودرو در کارخانه به کار گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم قرعه‌کشی را توزیع شانسی رانت دانست و ادامه داد: در صورتی که فیلترها و مولفه‌های منطقی و علمی برای ثبت‌نام افراد در قرعه‌کشی‌ها در نظر گرفته شود، تعداد متقاضیان کاهش یافته و تقاضا در بازار واقعی می‌شود در نتیجه قیمت‌ها واقعی و متعادل خواهد شد.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو درباره توان خودروسازان برای رشد تیراژ تولید، تصریح کرد:  در سال‌های گذشته خودروسازان رکورد تولید سالانه یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو را داشتند و اکنون نیز امکان تولید این تعداد مشروط بر همت خودروسازان، افزایش داخلی‌سازی و تامین قطعات موردنیاز وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet