هدر اصلی
1401/02/24 09:19:07
سرویس سیاسی
پاسخ وزیر ارتباطات به شائبه کاهش سرعت اینترنت در ماه‌های اخیر

زارع پور:هم سرعت اینترنت تلفن همراه و هم سرعت اینترنت خانگی افزایش داشته است

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در گفت و گو با خانه ملت به شائبه کاهش سرعت اینترنت ثابت و سیار در ماه های اخیر پاسخ داد.
زارع پور:هم سرعت اینترنت تلفن همراه و هم سرعت اینترنت خانگی افزایش داشته است وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در گفت و گو با خانه ملت به شائبه کاهش سرعت اینترنت ثابت و سیار در ماه های اخیر پاسخ داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202108109345251236.jpg زارع,پور:هم,سرعت,اینترنت,تلفن,همراه,و,هم,سرعت,اینترنت,خانگی,افزایش,داشته,است Icana

عیسی زارع پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مراجع جهانی و سایت های معتبری در مورد سرعت ارائه خدمات اینترنت قابل رجوع و استناد هستند و ما نیز آن را می پذیریم.

وی افزود: هر ماه این مراجع کشورها را هم در اینترنت سیار و هم اینترنت ثابت  اندازه گیری می کنند و بر اساس نتایج سایت "Speed Test" زمانی که بنده وزارت خانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه 21 و هشت دهم مگابیت بر ثانیه بوده است و الان با حدود 15 درصد افزایش به 25 رسیده است سرعت اینترنت خانگی نیز حدود 9 مگابیت بر ثانیه بوده و اکنون به حدود 10 رسیده است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد:البته این اعداد رضایت بخش نیست و ما در ارتباطات ثابت رتبه 145 را در دنیا داریم البته در شبکه سیار به میانگین جهانی نزدیک تر هستیم ولی این سرعت شایسته مردم ما نیست  و به دلیل عقب ماندگی تاریخی این وضعیت ایجاد شده و حتماً باید سرعت و کیفیت افزایش پیدا کند و یکی از بالهای شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پر سرعت و با کیفیت در سراسر کشور است اما پس رفتی هم نداشته ایم. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet