هدر اصلی
1401/02/22 11:19:19
سرویس اقتصادی
پژمان‌فر:

واردات هدفمند خودرو به تقویت کیفیت و کاهش نرخ منجر می‌شود

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس بر لزوم تولید خودرو با کیفیت توسط خودروسازان که امکان رقابت با محصولات خارجی را داشته باشد، تاکید کرد.
واردات هدفمند خودرو به تقویت کیفیت و کاهش نرخ منجر می‌شود نائب رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس بر لزوم تولید خودرو با کیفیت توسط خودروسازان که امکان رقابت با محصولات خارجی را داشته باشد، تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202105100603854737.jpg واردات,هدفمند,خودرو,به,تقویت,کیفیت,و,کاهش,نرخ,منجر,می‌شود Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه مجلس مبنی بر "واردات مدیریت شده خودرو"، گفت: به نظر می‌رسد؛ فرصت داده شده به خودروسازها جهت افزایش کیفیت خودروها کافی است چراکه آن‌ها در راستای افزایش دانش فنی خود اقدامی انجام ندادند درصورتی که اگر این مهم محقق شده بود کشور می‌توانست صنعت خودروسازی قوی داشته باشد، به همین دلیل مجلس با جدیت به دنبال واردات مدیریت شده خودرو بود چراکه این کار سبب ایجاد رقابت و تولید محصول باکیفیت‌تر ازسوی خودروسازان داخلی می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین باید اطمینان ایجاد شده برای خودروسازها مبنی بر اینکه مردم مجبورند خودروهای آن‌ها را با هر قیمت و کیفیتی خریداری کنند سلب کرد، درواقع بهتر است فرصتی تعریف شده به خودروسازها داده شود به‌عنوان مثال باید 5 سال به خودروسازها برای جبران کیفیت پایین محصولات‌شان فرصت داد و هر سال 10 درصد ورود خودروهای  خارجی آزاد شود تا در پایان 5 سال، خودروسازها احساس خطر کنند که این مهلت دیگر قابل جبران نیست و باید با خودروهای خارجی رقابت کنند.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با واردات مدیریت شده خودرو به شرط حل مشکلات تلنبار شده حوزه خودرو موافق است، اظهار کرد: صادرات خودروهای مانند پراید، تیبا و پژو به کشورهای مانند عراق، پاکستان و افغانستان به دلیل رقابت با خودروسازان جهانی نبوده است بلکه به دلیل هزینه‌های پایین دستمزد، انرژی و تولید نسبت به هزینه‌های ارزی دنیا است که سبب شده به تناسب نرخ ارز، قیمت خودروی ایرانی برای مردم کشورهای همسایه ارزان و به اصلاح مفت باشد! چراکه یارانه‌های تمامی مردم نیز در پایین بودن قیمت خودرو برای خارجی‌ها تاثیرگذار است./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet