ایام محرم 1398
1388/10/01 15:48:00
سرویس فرهنگی
ترابی، امام (ره) را مخالف جداسازی دانشگاه ها عنوان کرد

تفکیک جنسیتی بی حرمتی به شان دانشجویان است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح شدن طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه بی‌حرمتی به شأن و جایگاه دانشجویان به شمار می‌آید.

نصرالله ترابی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه گفت: اجرای این طرح (تفکیک جنسیتی در دانشگاه) در شرایط حاضر موجب التهاب آفرینی در جامعه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها موجب می‌شود تا منزلت و کرامت انسان‌ها کاهش یابد.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی اجرای این شیوه موجب می‌شود تا برداشت‌ها در خصوص کرامت انسانی مطرح شود برخی به غلط چنین ارزیابی کنند که در دانشگاه‌های ما که زنان به مردان یا برعکس نظر دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اجرای طرح تفکیک جنسیتی از بعد دیگر موجب می‌شود تا جایگاه نظام در تبلیغات جهت دار جهانی پایین‌تر بیاید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: طرح تفکیک جنسیتی هیچگاه مورد تایید بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری قرار نداشته اگر داشت در طول سه دهه‌ای که از عمر انقلاب شکوهمندمان می‌گذشت این بحث مطرح می‌شد.

وی تصریح کرد: احتمال دارد اگر بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها اجرا شود برخی از طراحان در اندیشه این باشند تا بخش‌های دیگری را هم در مشمول آن قرار دهند؟ در حالی که چنین امری هیچگاه نمی‌تواند تحقق یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: البته می‌توان مراکز یا دانشگاه‌هایی همانند دانشکده الزهرا مختص بانوان در کشور ایجاد کرد اما نمی‌توان به صورت گسترده این طرح را اجرایی کرد.

ترابی در ادامه یادآورشد: اگر طراحان طرح تفکیک جنسیتی در پی این هستند که بگویند کیفیت دانشگاه الزهرا و امام صادق(ع) و... بالاتر است جنب این موضوع باید در بسته بندی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و نیز در سطح جهان متبلور شود.

وی در ادامه افزود: ازسوی دیگر اگر این استدلال درست باشد باید رتبه‌های اول کنکور دانشگاهی تمایل بیشتری به رفتن در این دانشگاه‌ها داشته باشند اما می‌بینیم دانشگاه تهران، شریف، امیرکبیر، همواره در صدد دانشگاه‌های ما قرار گرفته‌اند که خود بهترین شاهد برای رد کردن نظر طراحان طرح تفکیک جنسیتی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet