عید سعید فطر
1388/10/01 15:42:00
سرویس بین الملل

نظر مرکز پژوهش‌ها درباره طرح اعلام روز غزه بعنوان نماد مقاومت فلسطین

**مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی نظر کارشناسی خود را در خصوص "طرح اعلام روز ۲۹ دی ماه بعنوان روز غزه نماد مقاومت فلسطین " اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت، به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، این مرکز طی گزارشی نظر کارشناسی خود را در خصوص "طرح اعلام روز 29 دی ماه بعنوان روز غزه نماد مقاومت فلسطین " اعلام کرد. متن این گزارش بدین شرح است:

هدف طرح
حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه و مقاومت 22 روزه مردم مسلمان فلسطین در این منطقه که با سکوت و همراهی دولت‌های اروپایی، آمریکا و برخی دولت‌های عربی صورت گرفت، اسطوره شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را فروریخت و به نماد مقاومت اسلامی فلسطین تبدیل شد. بر این اساس، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با ارائه این طرح، با پاسداشت و تعظیم این حماسه، در صدد نامگذاری 21 محرم به‌عنوان روز غزه، نماد مقاومت فلسطین در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران و روز غزه در جهان هستند.

پیشینه طرح
در متن اولیه طرح، روز غزه براساس سال شمسی در 29 دی‌ماه تعیین شده بود که با توجه به تعلق حماسه مقاومت غزه به کلیه مسلمانان در سراسر جهان و اهمیت و ضرورت پیگیری این موضوع در راستای همگرایی بیشتر در جهان اسلام، به پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس، نامگذاری روز غزه براساس سال قمری در کمیسیون به تصویب رسید.

ارزیابی و پیشنهادها
با توجه به ارتکاب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت توسط رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان مظلوم فلسطین در جنگ غزه و تأیید گزارش گلدستون در مجمع عمومی سازمان ملل در این‌باره، توصیه می‌شود که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مکلف گردد که مسئله نامگذاری روز غزه به‌عنوان نماد مقاومت اسلامی و مظهر جنایت علیه بشریت توسط رژیم صهیونیستی را در سازمان‌های بین‌المللی و به‌ویژه سازمان کنفرانس اسلامی پیگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet