هدر موبایل
1388/10/02 12:35:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی:

عزاداری‌ها میدان تصفیه‌ حساب‌های سیاسی نیست

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مراسم عزاداری ابا عبدا... حسین میدان تصفیه‌ حساب‌های سیاسی نیست.

"حسن ملک محمدی" نماینده دامغان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص ورود مسائل حزبی و سیاسی در مراسم عزاداریهای ایام محرم گفت: بیان حقایق اسلام و روشنگری اذهان مردم به وظایف و تکالیف‌شان و افشاء توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان و درندگان بین‌المللی مانند آمریکا، اسرائیل و انگلیس و افشاء چهره نقاق با رعایت قانون و موازین شرعی در مجالس عزاداریها جزء ضروریات است.

وی افزود: اما طرح بعضی از احزاب سیاسی و پرداختن به بعضی از مسائل ابتدایی خیلی مناسب شأن مجالس اباعبدالله الحسین(ع) نیست.

ملک محمدی تصریح کرد: به صورت طبیعی در جامعه همیشه ممکن است یک فراز و نشیبی و اختلاف سلیقه‌ و نظر وجود داشته باشد و این اختلاف نظرها را باید با تدبیر و دقت تعقیب کرد اما مجالس امام حسین(ع) مانند مسجدالحرام جای عبادت،‌ طواف و راز ونیاز با خداست،‌می‌باشد.

وی ادامه داد: مجالس امام حسین(ع) کانون پر حرارت دین و سرچشمه حیات و ملجاء و پناه برای همه مردم و نسخه شفاء درمان برای همه دردهاست. بنابراین باید حرمت و حریم مجالس امام حسین(ع) را دقیقاً حفظ کنیم و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و نیز فرمایشات مقام معظم رهبری می‌تواند در تعیین تکلیف مبلغین و حتی نوحه سرایان امام حسین(ع) کاملاً روشن و شفاف است و ما آنها را باید ملاک قرار دهیم.

نماینده دامغان خاطر نشان کرد: مردم با عشق و ارادت زایدالوصوی که به امام حسین(ع) دارند باید مدیریت کرده و از ورود مسائل حزبی در مراسم عزاداریها جلوگیری کنند.

وی گفت: همه هیات‌های عزاداری و مساجد دارای مسئول و هیات امنا هستند لذا آنها باید در این باره تذکر داده و با جدیت تلاش کنند همه مسائل مربوط به مجالس عزاداری را زیر نظر بگیرند تا افراد فرصت طلب نتوانند از این مراسم سوء استفاده کنند.

ملک محمدی افزود: متولیان این گونه مجالس باید بادقت، بصیرت، جدیت و صراحت از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند و به صراحت بیان کنند که مجالس عزاداری مجلس اقامه عزا و احیاء امر به معروف و نهی از منکر و احیاء امر ولایت است و این مراسم میدان و جولانگاه تصفیه‌ حساب‌های سیاسی نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: شرکت در مجالس امام حسین(ع) برای همه آزاد است اما آلت دست قرار دادن این گونه مراسم آزاد نیست چون این مجالس سرمایه نظام است و امانت اهل بیت به ما می‌باشد لذا نباید در این امانت خیانت کنیم.

وی افزود: اگر در این مراسم به غیراز اهداف امام حسین(ع) و درس‌ها و عبرت‌های کربلا و عاشورا که می‌تواند عامل انسجام و اتحاد ملت در محور ولایت باشد، بپردازیم یک خیانت به مجالس عزاداری است و باید جلوی خائن و افراد منافق و فرصت طلب را گرفت. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet