هدر موبایل
1386/09/04 11:08:00
سرویس صحن

انتقاد سرافراز یزدی از غیبت ها و تاخیرهای برخی نمایندگان

علی سرافراز یزدی امروز نسبت به غیبت ها و تاخیرهای برخی نمایندگان تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "علی سرافراز یزدی" نماینده مردم مشهد و کلات در جلسه علنی روز یکشنبه در تذکری آیین نامه ای با استناد به ماده 23 و اصل 67 قانون اساسی گفت: نمایندگان در مجلس وظیفه دارند به قسمی که یاد کرده اند وفادار باشند. هیات رئیسه مجلس نیز وظیفه برقراری نظم جلسه را دارد.

وی افزود: ما باید این وظیفه را که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنیم و در انجام وظایف خود تقوی و امانت را رعایت نماییم و همواره به حفظ استقلال کشور پایبند باشیم.

سرافراز یزدی با تاکید بر ضرورت رعایت وظیفه قانونگذاری توسط نمایندگان، اظهار داشت: اگر جلسه چهارشنبه گذشته مجلس تعطیل شد و امروز نیز 40 دقیقه جلسه دیر تشکیل شد، این حق الناس است و خداوند از حق الناس نمی گذرد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین ما به عنوان نماینده مجلس به سوگندی که خورده ایم، وفادار نیستیم.

نماینده مشهد از عملکرد هیات رئیسه مجلس انتقاد کرد و گفت: اگر نماینده ای در این زمینه تخلف می کند یا تاخیر دارد و یا جلسه بی نظم است، هیات رئیسه مسئول برقراری نظم در مجلس است.

وی افزود: اگر ما مشکل قانونی داریم باید آن را رفع کنیم. آیین نامه داخلی مجلس باید اصلاح شود. سه سال و نیم از عمر مجلس می گذرد و مکررا بیان می کنیم که آیین نامه داخلی مجلس اشکال دارد. عمر مجلس تمام شد اما آیین نامه داخلی اصلاح نشد.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان در این سه سال و نیم به مرخصی نرفته اند، ادامه داد: اما عده ای از نمایندگان زیاد به مرخصی می روند و در هر جلسه ای از مجلس 90 نفر غایب هستند.

نماینده مشهد افزود: چرا باید نمایندگانی که منظم هستند جریمه نمایندگان بی نظم را بدهند.

هیات رئیسه باید به ما پاسخگو باشد، نمی توان بخاطر وجو اشکال در آیین نامه مرتبا صبر کنیم و هزینه و حق الناس مردم را به باد دهیم.

وی ادامه داد: چرا جلسه روز چهارشنبه گذشته مجلس ساعت 9 صبح آغاز و 11 تعطیل شد؟ هیات رئیسه موظف است در این زمینه فکری کند؟

"غلامعلی حدادعادل" رییس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به تذکر وی گفت: این تذکر وارد است و از غیبت و تاخیر غیر مجاز برخی از نمایندگان متاسفم.

وی افزود: طبق آیین نامه اسامی نمایندگان غایب در جلسه چهارشنبه به رسانه ها ارسال شد. امروز نیز در پایان جلسه اسامی نمایندگان غایب و تاخیر کنندگان اعلام خواهد شد.

"محمود ابطحی" نماینده مردم خمینی شهر نیز طی تذکری از عدم طرح سوال خود در کمیسیون اقتصادی در مورد آشفتگی در بازار سیمان و شیر انتقاد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet