حلول ماه ربیع الاول
1388/10/02 18:39:00
سرویس سیاسی

لاریجانی دستاوردهای سفر مصر را تشریح کرد

**رییس مجلس شورای اسلامی پس از بازگشت از سفر ۴ روزه مصر در فرودگاه مهرآباد تهران در جمع خبرنگاران دستاوردهای این سفر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی پس از اینکه در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال محمد رضا باهنر قرار گرفت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ما از فرصت این سفر استفاده کردیم و با مقامات علی رتبه مصری همچون حسنی مبارک، فتحی سرور و وزیر امورخارجه و عمرموسی دبیر کل اتحادیه عرب دیدار و مذاکره کردیم، افزود: ایران و مصر دو کشور مهم جهان اسلام به حساب می آیند و استراتژی ایران استفاده از همه پتانسیل جهان اسلام برای مشارکت عام در مبازره با رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: ممکن است اختلاف نظرهایی در تاکتیک میان ایران و مصر وجود داشته باشد اما استراتژی دو کشور از هم متفاوت نیست،  به همیت دلیل نیز رژیم صهیونیستی از ساماندهی همکاری های ایران و مصر آشفته بود.

لاریجانی تصریح کرد: در این سفر 4 روزه در زمینه همکاری های پارلمانی، علمی، فرهنگی و اقتصادی توافقات خوبی بین دو کشور صورت گرفت.

وی با اشاره به دیدارهای خود با برخی شخصیت‌های دانشگاهی و فرهنگی کشور مصر گفت: امیدواریم همکاری های فرهنگی میان دو کشور به ویژه دانشگاه‌های ایران و مصر گسترش یابد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه زمینه‌های همکاری‌های پارلمانی ایران و مصر را مثبت ارزیابی کرد.

لاریجانی خاطرنشان ساخت: بر این اساس باید همکاری گروه‌های دوستی پارلمانی و  کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی و مجلس مصر فراهم شود.

وی همچنین به دیدار اتاق بازرگانی تهران با جمعی از بازرگانان مصری اشاره کرد و گفت: در زمینه های اقتصادی مذاکرات خوبی برای همکاری های تجاری ایران و مصر انجام و توافق نامه ای نیز در این زمینه منعقد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet