ایام محرم 1398
1388/10/04 12:52:59
سرویس فرهنگی
رییس فراکسیون روحانیون مجلس

جلسات عزاداری به میتینگ های سیاسی تبدیل نشود

**رییس فراکسیون روحانیون مجلس هشدار داد که جلسات عزاداری امام حسین (ع) به میتینگ های سیاسی تبدیل نشود.

محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص ورود مسائل حزبی و سیاسی در عزاداریهای محرم گفت: دین و انقلاب ما با عاشورا و امام حسین(ع) پیوند خورده است و انقلاب اسلامی ایران در مکتب این نهضت به پیروزی رسید.

وی افزود: البته مسائل سیاسی که روشنگر برای مردم باشد به صورت کلی لازم است در مجالس عزاداری مطرح شود بطوری که منجربه ایجاد تشنج، موضع‌گیری واختلال در نظم جلسه نشود و نیز نامی از اشخاص و حزب‌ و جریان خاصی برده نشود.

رهبر با اشاره به اهداف نهضت عاشورا مبنی بر امربه معروف و نهی از منکر و اصلاح امت و مبارزه با فساد، تصریح کرد: امروز نیز در دنیا فساد وجود دارد. فتنه‌ها و آشوب‌هایی از سوی آمریکا و اسرائیل صورت می‌گیرد لذا باید در این باره به روشنگری بپردازیم اما این که کسی بخواهد برای حزب خاصی میتینگ‌هایی برگزار کند و از افراد خاصی نیز نام ببرد صحیح نیست و کسی موافق این کارها نیست.

نماینده اصفهان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری این که نهضت عاشورا یک تاریخ زنده است، تصریح کرد: معنی این سخن این است که در هر زمانی یزیدیانی وجود دارند و خطی بنام خط ولایت و امام حسین(ع) وجود دارد و تعرض به این خط معارضه با امام حسین(ع) است.

وی گفت: معتقدیم این گونه مطالب باید بیان شود اما مباحث حزبی مدنظر ما نیست زیرا مطرح کردن این موضوعات و ذکر نام افراد موجب واکنش و عکس‌العمل می‌شود و مردم نیز دوست ندارند جزئیات مسائل مطرح شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی خاطر نشان کرد: البته فکر نمی‌کنم کسانی به دنبال طرح این گونه مباحث در این ایام محرم باشند .

وی گفت: علما، سخنرانان و سخنوران می‌توانند به گونه‌ای که منجر به فساد هم نشود مسائل را بیان کنند تا روشنگری برای جامعه صورت گیرد. هر چند مردم نسبت به مسائل روز کشور روشن شده‌اند.

رهبر توصیه کرد: در این ایام اعزاداری حرکت‌های نامطلوب صورت نگیرد و درگیریها بین احزاب سیاسی به وجود نیاید.

وی به اغتشاشات اخیر در مراسم خاکسپاری آیت الله منتظری اشاره کرد و گفت: چرا باید عده‌ای در مراسم خاکسپاری دست به چنین اغتشاشاتی بزنند. آنها چه کسانی هستند؟ این افراد از قشر خاصی بودند زیرا توده مردم که در راهپیمایی روز جمعه در سراسر ایران از نظام و انقلاب و ولایت فقیه حمایت کردند.

نماینده اصفهان افزود: دستگاه‌های نظارتی باید با این عده خاص که قصد ایجاد اختلال در نظم عمومی کشور را دارند برخورد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet