ایام محرم 1398
1388/10/05 17:48:00
سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون فرهنگی تاکید کرد:

تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها امکان پذیر نیست

**نایب رییس کمیسیون فرهنگی گفت: طرح تفکیک جنسیتی باتوجه به شرایط فعلی امکان پذیر نیست.

جواد آرین منش در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به ابعاد مختلف اجرای طرح تفکیک جنیسیتی دانشگاه‌ها گفت: این که ما 100 درصد چنین امکانی را بتوانیم فراهم کنیم،‌قدری در شرایط فعلی دور از واقعیت است.

وی افزود: اما گاه ممکن است در رشته‌های مهندسی مانند عمران، معماری و یا در مکان‌هایی مانند کارگاه، آزمایشگاه و در محیط بسته زنان نتوانند با حجاب کامل حاضر شوند و نیاز است که آنها بتوانند راحت‌تر کارهای عملی خود را انجام دهند.

آرین‌منش ادامه داد: اگربتوانیم حداقل در فضاهای این چنینی که خانم‌ها راحت‌تر می‌توانند فعالیت‌های خود را انجام دهند این تفکیک‌ها را انجام دهیم این یک امر مطلوبی است.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن همه ملاحظات در جایی که ضرورت دارد بتوانیم این کار را انجام دهیم که همه شئونات رعایت شود و زنان راحت‌تر بتوانند فعالیت‌ کنند به نظرم امری پسندیده‌ای است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی با بیان این که ما به جای محدودیت باید مصونیت ایجاد کنیم، گفت: چون کنترل‌ها و نظارت‌های بیرونی باتوجه به شرایط پدید آمده و گسترش  روز افزون رسانه‌های نوین و گشوده شدن دریچه‌های فراوانی برای ورود عناصر فرهنگ بیگانه تلاش‌های گسترده استکبار جهانی کمتر جواب می‌دهد.

وی افزود: اما اگر بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم تا نسل جوان به بینش عمیق و باورهای دینی دست پیدا کند خود به خود بسیاری از مشکلات توسط خود جوانان حل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet