هدر موبایل
1388/10/07 17:07:00
سرویس سیاسی
انتقاد نایب رییس مجلس از تاخیر در ارائه لایحه بودجه

تاخیر در ارائه لایحه بودجه مشکل آفرین است

**نائب رئیس مجلس گفت: تقدیم دیر هنگام لایحه بودجه سال ۸۹ به مجلس نمایندگان را با کمبود زمان بررسی مواجه کرده است.


به گزارش خانه ملت به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد با اشاره به اشکالات ناشی از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سال 89 به مجلس گفت: این لایحه در حالی به مجلس ارائه می شود که قانون برنامه پنجم توسعه در زمان خودش ارائه نشده و به تصویب مجلس نرسیده است.

وی افزود: از دیرباز از دولت محترم درخواست شده بود که حداکثر در نیمه نخست امسال قانون بودجه را برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس و بررسی و تصویب آن در راستای تحقق حداقل یک پنجم از اهداف قانون برنامه پنجم ارائه کند که متاسفانه این مهم انجام نشد.

ابوترابی تصریح کرد: اشکال دوم این بود که انتظار داشتیم لایحه با زمان مناسب و کافی در اختیار مجلس قرار گیرد تا نمایندگان در بررسی و تصویب آن با محدودیت زمانی روبرو نشوند که این کار هم محقق نشد وما در روزهای آینده دو کار مهم را به صورت فشرده درمجلس در دست بررسی داریم که لایحه پنجم توسعه و لایحه بودجه سال 89 است که امیدواریم با تلاش مضاعف نمایندگان و کارشناسان دولت بتوانیم در زمان باقیمانده به بهترین نتایج ممکن در لوایح دست پدا کنیم.

ابوترابی در خصوص ایراد شورای نگهبان به طرح هدفمند کردن یارانه ها هم گفت: در جلسه کمیسیون ویژه مجلس که چهارشنبه گذشته تشکیل شد با بحث کارشناسی نسبت به رفع دو ایراد از مجموع سه ایراد شورای نگهبان اقدام شد و رفع ایراد سوم در جلسات بعدی کمیسیون ویژه که اوایل هفته آینده تشکیل خواهد شد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با دعوت از معاونان رئیس جمهور و رئیس کمیسیون ویژه و برخی از نمایندگان عضو کمیسیون برای تبادل نظر و رسیدن به دیدگاههای مشترک و نزدیک به هم اقدام شده است که به دیدگاههای قابل قبولی هم رسیده ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet