ایام محرم 1398
1388/10/07 18:01:00
سرویس بین الملل
‌نقوی حسینی:

سفرلاریجانی به مصر نقطه اتکا دیپلماسی کشور است

**عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت:‌ همراهی دو کشور ایران و مصر نقش بسیار مهمی در روابط سیاست خارجی منطقه خواهد داشت.

سید حسین نقوی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با مثبت خواندن سفر رییس مجلس به مصر و انتقادهایی که نسبت به دیدار ایشان با رییس جمهور مصر شده است، گفت: ‌حضور رییس مجلس در مصر نقطه اتکاء دیپلماسی فعال کشور محسوب می شود .
وی با تاکید بر اینکه ‌عدم حضور در نشست های بین المللی و منطقه ای سودی برای کشور ما ندارد و ما را به اهداف مان نیز نزدیک نخواهد کرد، افزود: ‌بنابراین شرکت آقای لاریجانی در این اجلاس بسیار مثبت و مفید بوده است.
نقوی تصریح کرد: ‌دیدار رییس مجلس با رییس جمهور مصر به معنای این مسئله نیست که ما از مواضع و اهداف خویش عقب نشینی کرده باشیم؛ بلکه این نشست در راستای گفتگو در مورد مطالبات کشورمان و پیرامون دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران است بنابر این این نشست بسیار مثبت بوده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه افزود:‌ در این اجلاس ضمن آنکه مباحث منطقه ای از جمله فلسطین و غزه مورد بررسی قرار گرفت، مسئله تهاجم عربستان صعودی به یمن و شیعیان منطقه نیز مورد توجه واقع شد.
نقوی اظهار داشت: رییس مجلس در این سفر همچنین مواضع  هسته ای جمهوری اسلامی ایران  مبنی بر اینکه ایران هدفی جز فعالیت صلح آمیز در حوزه هسته ای ندارد را عنوان نمود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به دیدارهای رییس مجلس با شخصیت های سیاسی مصر نیز گفت: ‌در این دیدارها  مسائل منطقه ای مورد بحث قرار گرفت و رییس قوه مقننه بر خطوط اصلی سیاست خارجی کشورمان به خصوص حوزه هسته ای تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کشور مصر یکی از کشورهای بزرگ غرب آسیا محسوب می شود، گفت: ‌به همین جهت نیز کشوری که مسلمانان زیادی در آن هستند مصر نقش مهمی را در سیاست خارجی کشورهای منطقه داراست.

نقوی اظهارداشت :‌با توجه به نقش مهم مصر و جمهوری اسلامی ایران که به عنوان کشوری بزرگ در سطح خاورمیانه، همراهی  این دو کشور نقش بسیار مهمی در روابط سیاست خارجی منطقه خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: ‌به همین علت نیز اگر دو کشور بتوانند ارتباط خوب، ‌دیپلماتیک و تاثیر گذاری داشته باشند ارتباط  ایران و مصر به روی جهان اسلام و کشورهای منطقه بسیار زیاد خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet