شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/10/08 11:00:00
سرویس صحن
متن کامل سخنان رئیس مجلس در جمع نمایندگان بر مزار شهداء

باکسانیکه به مقدسات جسارت کردندبا تندی برخورد خواهدشد

**رییس مجلس شورای اسلامی، اقدامات آشوبگران و هتاکان در روز عاشورا را باعث خجالت توصیف کرد و گفت: در کشور امام زمان (عج)عده‌ای با تحریک اجانب بر ضد آیین و کیش مقدس اسلامی بی‌حرمتی کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس در جمع نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی که در محکومیت اقدامات هتاکان در روز عاشورا بر سر مزار شهدای گمنام در مجلس حضور یافته بودند، سخنرانی می‌کرد با اشاره به این‌که امروز همه‌ ما عزاداریم، افزود: دلیل این مسئله هم به خاطر ایام محرم و هم به خاطر جسارتی است که به سرور و سالار شهیدان شده است.

وی اظهار داشت: این مسئله همه‌ ما را خجل کرد چرا که در کشور امام زمان (عج) عده‌ای با تحریک اجانب بر ضد کیش و آیین مقدس اسلامی تا این حد بی‌حرمتی کردند.

لاریجانی راهپیمایی نمایندگان به عنوان یک کار نمادین را عاملی توصیف کرد که نشان می‌دهد مجلس در برابر این توطئه‌ها آرام نمی‌نشیند و برای صیانت از حقوق اساسی ملت و انقلاب اسلامی یکپارچه است و از آن دفاع می‌کند.

رئیس مجلس حادثه‌ روز عاشورا و قبل از آن در قم را یک زنگ خطر و بیدارباش برای همه توصیف کرد و گفت: همگان باید بدانند که با این اقدامات فضا غبارآلود شده و عده‌ای فتنه‌گر که با آرمان‌های امام و انقلاب ستیز دارند به خود جسارت اهانت به حریم سید شهدا را می‌دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همه‌ نیروهای انقلابی باید توجه کنند که دشمن در پی آن است تا با رخنه در ستون و صفوف انقلابی به حرکت‌های ضد انقلابی خود شکل ‌دهد.

وی با محکوم کردن توهین به ولایت فقیه و تاکید بر این‌که ولایت فقیه ستون جمهوری اسلامی است، گفت: ولایت فقیه عامل ایستادگی ملت است و همین ولایت فقیه باعث شد که در طول 30 سال ملت بتواند در برابر خیل عظیم دشمنان پایداری عظیم از خود نشان دهد و اگر در دوران جنگ ولایت فقیه نبود، نمی‌توانستیم در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

لاریجانی ادامه داد: ولایت فقیه چهره‌ دیکتاتوری بنی‌صدر را برداشت، اما عده‌ای تصور می‌کنند که فضایی ایجاد شده که بتوانند علیه منافع کشور اقدام کنند، اما آنها سخت در اشتباه هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ملت ایران با تندی و جدیت با عوامل حوادث روز عاشورا برخورد می‌کند و این جمع نمایندگان که از همه‌ سلایق تشکیل شده نشان می‌دهد که همه در پای آرمان‌های انقلاب یکصدا هستیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود اقدامات برخی کشورها در چند روز اخیر را مورد بحث قرار داد و با یادآوری این‌که این اقدامات برای ما بعید نبود و عجیب نیست، خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب ما شاهد این قبیل اقدامات بودیم و صحبت‌های وزیر خارجه‌ انگلیس، اوباما و مسوولان رژیم صهیونیستی و به ویژه وزیر جنگ این رژیم، سخافت کاری که عده‌ای انجام دادند را به درستی نشان داد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اوباما در رفتار سبک و کودکانه‌ یک سال اخیر از یک طرف بحث از حقوق مسلمانان می‌کند و از طرف دیگر در تلاش است با بروز برخی مسائل در کشورهای اسلامی از آنها سوءاستفاده کند، اما باید بداند که زمان این اقدامات به پایان رسیده است.

لاریجانی ادامه داد: ما امروز در کنار مزار شهدا با روح بلند امام (ره) پیمان می‌بندیم که تا آخرین نفس پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم و در مقابل این حرکت‌های ضد انقلابی و برای دفاع از انقلاب و ولایت فقیه تا پایان جان ایستاده‌ایم.

وی در پایان تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب از این حوادث زیاد داشته‌ایم، اما با صلابت نیروهای انقلابی مانند کف روی آب از بین رفته‌اند و ما این جریان ضدانقلاب و ضددین را سرکوب می‌کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet