ایام محرم 1398
1388/10/08 12:33:00
سرویس سیاسی
باهنر تاکید کرد:

مقامات تصمیم گیرهنجار شکنان را به محاکم قضایی بسپارند

**نائب رئیس مجلس اظهار داشت: از مقامات تصمیم گیر مثل مقامات امنیتی و اطلاعاتی کشور خواسته می شود که هنجار شکنان را به سرعت شناسایی کنند و به محاکم عدل قوه قضائیه بسپارند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،وی که سه شنبه در حاشیه جلسه علنی در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می گفت تصریح کرد: قوه فضائیه هم وظیفه دارد تا با سرعت و دقت عمل مجازات این مجرمین را تعیین کنند و به اطلاع مردم برسانند.

نائب رئیس مجلس افزود:حوادث روز عاشورا موقعیت مناسبی برای کسانی است که اگر چه اختلاف سلیقه و اعتراضات قانونی دارند اما تکلیف خود را با رفتارهای هنجار‌شکنانه این دسته مشخص کند.

باهنر با تاکید بر اینکه عاشورا حماسه ای است که حضرت امام (ره) با تمسک با آن نهضت اسامی ایران را راه اندازی کرد ، و نظام مقدس اسلامی را مستقر کرد این هنجار مقدس چیزی نیست که به سادگی قابل خدشه باشد خیلی از مردم مسلمان جهان اسلام شاهد هسنتند که حتی اقلیت های دینی و مذهبی حرمت عاشورا و سالار شهیدان را نگه می دارند.

نائب رئیس مجلس گفت:بنظر می رسد که مردمی که اینکار را کردند تیر آخر را به خودشان زدند، البته نظام جمهوری اسلامی آنقدر با صلابت و با قدرت هست که امور را اداره کند و این ناخالصی ها را که مانند کفی روی رود خانه انقلاب هست آنها را به بیرون پرت می کند .

وی افزود: در چنین شرایطی مردم ضمن اینکه باید هوشیاری و آرامش خودشان را حفظ کنند و در اعترضات رسمی و قانونی و اعلام شده شرکت کنند .

نائب رئیس مجلس اظهار داشت: از مقامات تصمیم گیر مثل مقامات امنیتی و اطلاعاتی کشور خواسته می شود که هنجار شکنان را به سرعت شناسایی کنند و به محاکم عدل قوه قضائیه بسپارندو قوه فضائیه هم وظیف دارد تا با سرعت و دقت عمل مجازات این مجرمین را تعیین کنند و به اطلاع مردم برسانند.

خبرنگری با اشاره به مواضع مقامات اسرائیل و انگلیس از باهنر سوال کرد آیا ین آشوبها می تواند جای پای خارجی هم داشته باشد که وی در پاسخ گفت:: این مسئله قطعی است از زمان نهضت امام (ره) آمریکا  منافع خود در ایران را چیز دیگری می داند وبه غیر از رژیم منحوس پهلوی به چیز دیگری رضایت نمی‌دهد و از این گونه اقدامات آمریکاییها نباید تعجب کرد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با ابراز تعجب از اینکه یکی از قدرتمند‌ترین کشورهای دنیا چون آمریکا توسط انسان‌های ساده‌انگار اداره می‌شود خطاب به آنان گفت: شما ادعای اداره جهان را دارید اما حتی یک تحلیل معمولی از ملت ایران را ندارید و با اتفاقات کوچکی در ایران و یا هزینه‌کردن میلیون‌ها دلار علیه کشورمان فکر می‌کنید که اتفاق بزرگی رخ می‌دهد.اما بدانید که ملت بزرگ ایران در طول 8 سال دفاع مقدس چند صد شهید داد تا جایی که مقاومت بی‌نظیر کشورمان موجب شد تا شورای امنیت قطع‌نامه صادر کند و صدام مدفون را متجاوز اعلام کند. از این رو باید از این تعجب کرد که چگونه آدم‌های ساده‌لوحی ادعای حاکمیت کشور آمریکا را دارد.

باهنر تصریح کرد: اینکه آمریکا و همپیمانان صهیونیست آن با ما دشمنی دارند چیز جدیدی نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگار ی مبنی بر اینکه سران فتنه نه تنها از اتفاقات روز عاشورا ابراز برائت نکرده بلکه در خصوص هنجار‌شکنی‌های اتفاق افتاده بیانیه صادر می‌کنند گفت: در روز عاشورا عده‌ای هنجار‌شکن به مقدس‌ترین و عزیز‌ترین باورهای مردم اهانت کرده‌اند از این رو هیچ توجیهی برای کسانی که ادعای دین، عشق به امام حسین و پیروی از خط امام دارند وجود ندارد که در قبال این گونه اقدامات سکوت کنند. چرا که سکوت آنان قطعا به معنای رضایت آنان تفسیر می‌شود.

وی تاکید کرد: رضایت آنان موجب می‌شود که در پیشگاه ملت جایگاهی نداشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet