ایام محرم 1398
1388/10/08 17:52:00
سرویس کمیسیون ها
کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجددا خواستار شد

کاهش سطح روابط با انگلیس

**کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی فردا در یک نشست ویژه مشترک با حضور وزیر کشور و برخی مقامات قضایی حوادث روز عاشورا را بررسی می‌کنند.

به گزارش خانه ملت، "کاظم جلالی" در خصوص جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اعضای کمیسیون در این جلسه خواستار اشد مجازات برای جریان‌سازان حوادث غمبار روز عاشورای حسینی شدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین تاکید کردند که دستگاه قضایی دراین زمینه باید با شدت، دقت و در عیت حال سرعت عمل نماید.

جلالی با اشاره به حرکت خودجوش امروز نمایندگان مجلس تصریح کرد: این حرکت نشان داد که مجلسیان در مقابله با هتاکان ساحت امام حسین (ع) و خط ولایت و اصل ولایت فقیه ذره‌ای تردید ندارند و خواهان برخورد قاطع مسئولان با عوامل این حادثه هستند.

جلالی با تاکید بر اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با جدیت این مسئله را پیگیری می‌کند، خاطرنشان ساخت: در همین راستا کمیسیون‌های امنیت و قضایی و حقوقی در یکنشست ویژه مشترک به بررسی این حادثه می‌پردازند.

وی ادامه داد: این جلسه با حضور وزیر کشور برگزار می‌شود و مقرر شده است از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی نیز برخی مقامات قضایی از جمله دادستان کل کشور و دادستان تهران برای حضور در این جلسه دعوت شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: با توجه به حرمت شکنی نسبت به امام حسین(ع)، عاشورا  و ولایت و رهبری،سکوت هیچ شخصیتی در نظام قابل توجیه نیست.

کاظم جلالی با اشاره به موضع‌گیری شتاب زده و توام با ذوق زدگی رییس جمهور آمریکا و مقامات دولت انگلیس و رژیم صهیونیستی در قبال حوادث روز عاشورا، تصریح کرد: این موضع‌گیری‌ها نشانگر وقوع این جریانات انحرافی با پشتوانه خارجی است.

وی تاکید کرد: متولیان دستگاه سیاست خارجی باید به این مواضع دخال‌جویانه پاسخ جدی دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه در گذشته این کمیسیون خواستار کاهش سطح روابط با انگلیس در سطح کاردار شده بود، متذکر شد: روشن نیست چرا دستگاه سیاست خارجی در این خصوص اقدام جدی به عمل نمی‌آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet