هدر موبایل
1388/10/08 18:06:00
سرویس بین الملل
در دیدار بروجردی و شیروتا عنوان شد؛

استقبال ایران از فعال شدن ژاپن در مسائل هسته ای

**اکینو شیروتا سفیر ژاپن در دیدار با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیش از ظهر امروز سه شنبه بر آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در موضوع هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار و رسانه گروهی مجلس شورای اسلامی، اکینو شیروتا سفیر ژاپن در کشورمان پیش از ظهر امروز سهشنبه با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد که تاکید بر اهمیت توسعه و تحکیم مناسبات دوستانه فی‌مابین بویژه همکاری‌های پارلمانی از مهمترین محورهای گفتگو و تبادل نظر طرفین در این دیدار بود.
در ابتدای این دیدار بروجردی با بیان این که در افکار عمومی ملت ایران هیچگونه نکته منفی نسبت به ژاپن وجود ندارد و این پشتوانه خوبی برای گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوستانه دو کشور است افزود: ایران و ژاپن از امکانات و فرصت‌های بسیاری برای تقویت مناسبات و همکاری‌های دوستانه فی‌مابین برخوردارند که باید در راستای اهداف مشترک از آنها بهره برد.
وی تصریح کرد: ایران از گسترش همکاری‌ها با ژاپن در همه عرصه‌ها استقبال می‌کند.
رئیس گروه دوستی ایران و ژاپن در مجلس شورای اسلامی در ادامه به نقش مهم همکاری‌های پارلمانی در تحکیم روابط فی‌مابین اشاره کرد و افزود: مجالس دو کشور پشتوانه مهمی برای گسترش و تعمیق همکاری‌های دوستانه فی‌مابین می‌باشند.
وی بر اراده مجلس شورای اسلامی برای تحکیم و توسعه روابط دوستانه با ژاپن در همه عرصه‌ها تاکید کرد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان و نظارت کامل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بر آن اشاره کرد و افزود: ایران از فعال شدن ژاپن در عرصه هسته‌ای با ایران استقبال می‌کند.
بر اساس این گزارش شیروتا سفیر ژاپن در تهران نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اراده رهبران کشورش برای توسعه مناسبات همه جانبه با ایران افزود: ژاپن برای توسعه روابط دوستانه با ایران در عرصه‌های مختلف اهمیت بالایی قابل است.
وی بر نفش و جایگاه با اهمیت ایران در تعاملات منطقه‌ای تاکید کرد.
سفیر ژاپن همچنین نقش مجالس را در تقویت همکاری‌ها بسیار مهم خواند و تصریح کرد: مجلس نمایندگان ژاپن خواستار توسعه تبادلات و تعامل دوستانه با مجلس شورای اسلامی است.
شیروتا بر آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در موضوع هسته‌ای تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet