هدر موبایل
1388/10/09 09:20:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد با اشاره به راهپیمایی نمایندگان در محکومیت ‌هتک حرمت عاشورا:

همه‌ گرایش‌های‌سیاسی ‌دردفاع ازارزش‌ها همگام هستند

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهپیمایی روز گذشته نمایندگان در محکومیت ‌هتک حرمت روز عاشورا خاطرنشان کرد: واکنش نمایندگان نشان از همگامی همه گرایش‌های سیاسی کشور در دفاع از ارزش‌ها دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمد حسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی امروز چهارشنبه را برعهده داشت در نطق پیش از دستور خود با محکوم کردن هتک حرمت روز عاشورا گفت: لازم می‌دانم در آغاز جلسه امروز مراتب تقدیر و تشکر خود را از سخنان هوشمندانه و قاطع ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی در خصوص حوادث اخیر خصوصا ضایعه جبران ناپذیر حرکت غیرانسانی، غیراخلاقی، مذبوحانه و ددمنشانه عده‌ای خود فروخته و وابسته به اجانب و بیگانگان در به سخره گرفتن ارزش‌های متعالی اسلام، مبانی و اصول کلیدی نظام اسلامی و تهدید امنیت اجتماعی در روز عزا و ماتم حسینی در تهران ابراز دارم.

وی همچنین از اقدام خود جوش نمایندگان مجلس در راهپیمایی روز گذشته و حضور در کنار مزار شریف شهدا دفاع مقدس و تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های متعالی شهدای والامقام تشکر و قدردانی کرد.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: حضور آحاد نمایندگان محترم در این حرکت برآمده از بصیرت، عقلانیت و دیانت، بیانگر این واقعیت بود که ملت عزیز ما، نمایندگان محترم و معزز آنها و جریان‌های سیاسی درون نظام، بدون نگرش به دیدگاه‌های سیاسی خویش با عزم و اراده پولادین و اعتقاد و باور راسخ به اصول و مبانی اسلام و مبانی نظام اسلامی بر آمده از قرآن و عترت، اصل محوری و کلیدی ولایت فقیه در حول خورشید پر فروغ وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی در جهت دفاع از ارزش‌های انقلاب همگام هستند.

 وی افزود: همه نشان دادند که در رویارویی با جریان بی‌‌ریشه عناد که در روز عاشورای حسینی ستیزه‌جویی خود را با ارزش‌های متعالی اسلام، مبانی کلیدی انقلاب، هویت دینی و اسلامی و ارزش‌های اخلاقی ملت ما به سیاه‌ترین شکل به نمایش گذاشت همگان و همراه هستند.

ابوترابی فرد یادآور شد: ملت بزرگوار ایران که تجربه 30 سال اقتدار و بالندگی و پیروزی انقلاب اسلامی را دارند، جریانات سیاسی و چهره‌های هوشمند سیاسی این حقیقت را با همه وجود یافته‌اند که همه این دستاوردهای ارزشمند در پرتو رهبری که دیانت و درایت و هوشیاری سیاسی را پیوند زدند و در اخلاق و منش و روش تصمیمات کلیدی خویش به نمایش گذاردند، عینیت و تحقق یافت.

نایب رئیس مجلس گفت: دیروز امام بزرگوار و امروز خلف صالح او رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی تجسم واقعی این دیانت و درایت و هوشمندی است.

وی خاطرنشان ساخت: ما اگر به عزت و اقتدار و بالندگی نظام می‌اندیشیم، اگر به افزایش دستاوردهای نظام فکر می‌کنیم و اگر به معنای واقعی کلمه به حضور و مشارکت گسترده مردم در تصمیم سازی و تبیین حرکت نظام اسلامی فکر می‌کنیم، همه این دستاوردها در پرتو اقتدار رهبری نظام و التزام به رهنمودهای داهیانه معظم له معنا خواهد یافت.

ابوترابی فرد ادامه داد: چهره‌های سیاسی نظام، کسانی که در ارتباط با مسایل درون خانواده این ملت نقطه نظرات و نقدهایی دارند این حقیقت را باید با همه وجود اذعان کنند که اقتدار نظام و تحقق آرمان‌های امام و رهبری، افزایش کارایی نظام در برآورده نمودن ارزش‌های اسلامی، افزایش رضایت مندی مردم و افزایش اقتدار در برابر نظام سلطه، در پرتو و تبعیت از رهبری معظم انقلاب معنا می‌گیرد.

وی متذکر شد: هرگونه زاویه از این اصل کلیدی، حرکت و همسویی با جریانات معاند تلقی خواهد شد.

ابوترابی فرد ابراز امیدواری کرد همانگونه که مجلس شورای اسلامی هوشمندی و درایت خود را به نمایش گذاشت، جریانات سیاسی مجلس اقلیت و اکثریت دوشادوش یکدیگر دست در دست یکدیگر، حرکت با ارزش را دیروز به نمایش گذاشتند و در کارنامه مجلس هشتم برای همیشه ثبت کردند، دیگران هم نیز درس بیاموزند و این راه را با هوشیاری و متانت بپیمایند و جریان معاند را به انزوا بکشانند و بر اقتدار و عزت نظام اسلامی بیفزایند.

نایب رئیس مجلس ضمن ابراز امیدواری از تداوم حرکت خود جوش ملت گفت: امیدوارم دشمن را که همیشه مایوس بوده و امروز نیز بر یاس او افزوده شده است، به ناامیدی تمام و شکست کامل هدایت بنماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet