ایام محرم 1398
1388/10/09 10:48:00
سرویس صحن
در جلسه امروز مجلس

رویه رسیدگی به شکایات مناقصات مشخص شد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه رسیدگی به شکایات قانون گذاری مناقصات را مشخص کردند.

به گزارش خبرنگار خانه مبت، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مقرر کردند: شاکی مکلف است که شکایت خود را در مهلت مقرر قانونی به دبیرخانه هیات تسلیم نماید و دبیرخانه هیات نیز مکلف است پس از وصول شکایات دریافت آن را کتباً تایید کند.

همچنین هیات مکلف است در صورتی که ظرف سه روز ازدریافت شکایت، خود را صالح برای رسیدگی تشخیص ندهد، مراتب را ظرف حداکثر دو روز از طریق دبیرخانه به اطلاع شاکی برساند.

دبیرخانه هیات نیز مکلف است ظرف پنج روز کاری از زمان قبول شکایت، زمان تشکیل جلسه رسیدگی را بین پنج تا ده روز کاری آینده تعیین و به تمام اصحاب دعوی اعلام و از آنان برای شرکت در جلسه دعوت کند. دراین اعلام کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز هیات نیز باید به دعوت شدگان اعلام شود. طرفین مکلفند کلیه مستندات مورد نیاز را تا بیست و چهار ساعت کاری قبل از تشکیل جلسه رسیدگی به هیات ارائه و رسید دریافت کنند.

به موجب مصوبه امروز مجلس، خودداری شاکی از ارائه مستندات به هیات رسیدگی،‌ به مفهوم انصراف از شکایت و منتفی شدن آن است. لیکن خودداری مناقصه گزار یا مسئولان ذی‌ربط از ارائه اطلاعات و مدارک و مستندات به هیات برای رسیدگی به شکایت شاکی مصداق نقض قانون بوده و قابل پیگیری درمراجع ذی‌صلاح است.

براساس مصوبه دیگر مجلس، هیات موظف است ظرف مدت مقرر در ماده 7 نخستین جلسه رسیدگی به شکایت را تشکیل دهد و رای خود را تا 15 روز کاری از زمان دریافت شکایت صادر و ابلاغ کند و نیز در صورت نیاز به توقف جریان ارجاع کار به منظور بررسی بیشتر موضوعات هیات می‌تواند با رای اکثریت اعضا به مدت 5 تا حداکثر 10 روز کاری فرآیند ارجاع کار را متوقف کند.

باتصویب مجلس، هیات در صورت مواجهه با هر یک از جرائم عمومی یا تخلفات اداری در حین بررسی شکایت، موظف است مراتب را برای رسیدگی به جرم یا تخلف انتسابی، حسب مورد به مراجع قضایی ذی‌صلاح یا هیات رسیدگی به تخلفات اداری مربوط اعلام کند تا خارج از نوبت رسیدگی شود.

رسیدگی مراجع مزبور مانع رسیدگی هیات در اجرای این قانون و صدور رای توسط آن مهلت مقرر نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet