هدر اصلی
1388/10/09 10:54:00
سرویس صحن

پایان بررسی لایحه اساسنامه هیات رسیدگی به شکایات مناقصات

**بررسی جزییات لایحه اساسنامه هیات رسیدگی به شکایات قانون گزاری مناقصات در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزییات لایحه اساسنامه هیات رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات مصوب کردند هیات می‌تواند رای خود را مبنی بر لغو مناقصه برگزار شده یا تجدید آن یا رد شکایت اعلام کند. هر نوع اقدام بعدی دستگاه مناقصه گذار براساس رای هیات و طبق مفاد قانون برگزاری مناقصات خواهد بود.

در صورتی که قرارداد مربوط به معامله مورد اعتراض، منعقد شده باشد و هیات شکایات را وارد تشخیص دهد، موظف است در رای صادره به صراحت نسبت به تعلیق، فسخ یا جواز ادامه قرارداد اعلام نظر کند.

همچنین هرگاه هیات به دلیل تقصیر مناقصه گذار در اجرای موارد مقرر در قانون برگزاری مناقصات، رای به تجدید یا لغو مناقصه صادر کند، باید میزان خساراتی را که از تجدید یا لغو مناقصه متوجه شرکت‌کنندگان در مناقصه می‌شود از طریق کارشناسان رسمی تعیین کند و دستگاه مناقصه گذار مکلف است معادل آن خسارت را به شرکت کنندگان بپردازد.

رای هیات در خصوص چگونگی فرآیند برگزاری مناقصه قطعی و لازم الاجرا است.

با تصویب ماده دیگری، کلیه دستگاه‌های مندرج در بند ب ماده 1 قانون برگزاری مناقصات مشمول مفاد این قانون هستند.

دستگاه مناقصه گذار مکلف است متن شکایت ارجاع شده به هیات،‌ عناوین مستندات درخواستی هیات و متن رای نهایی صادره را در پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات منتشر نماید.

دبیرخانه هیات نیز موظف به تطابق یا عدم تطابق مندرجات پایگاه است اما در هر صورت مسئولیت صحت مطالب با دستگاه مناقصه گذار است.

آیین نامه اجرایی این قانون ظرف 3 ماه پس از ابلاغ بنابه پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهور و وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet